Kainat güzeli belli oldu! İşte Türkiye’nin derecesi!

Bu sene 71.’si düzenlenen Kainat Güzellik Yarışması, dün sonuçlandı. Yarışmada sürpriz yaşanmazken, sonuç Türkiye açısından hayal kırıklığı oldu.

Kainat güzeli belli oldu! İşte Türkiye’nin derecesi!

Miss Universe olarak isimlendirilen ve ülkemizde Kainat Güzellik Yarışması diye bilinen yarışma, dün sonuçlandı. Bu sene 71. düzenlenen yarışmanın ev sahibi ise Amerika Birleşik Devletleri idi. Ukrayna güzelinin barış temalı elbisesi programa damga vururken, Türkiye güzelinin dereceye girememesi ülkemiz açısından hayal kırıklığına sebep oldu.

Kainat güzeli belli oldu! İşte Türkiye’nin derecesi!

Yarışmada bu sene ilk kez evlenmiş ve çocuk sahibi olan güzellere de yer verileceği açıklanmıştı. Ancak söz konusu yarışmacıların arasında evli veya çocuklu hiç kimse olmaması yine dikkat çeken noktalar arasındaydı. Bu yıl favori gösterilen Hindistan güzeli Divita Rai ilk 10’a girse bile derece alamadı. İlk üçe giren ülkeler ise Venezuela, Dominik Cumhuriyeti ve ABD oldu. Tacı takan güzel ise 28 yaşındaki yarı Filipinli model R'Bonney Gabriel oldu. Yarışmada ABD’yi temsil eden Gabriel, ayrıca Amerikan güzeli seçilen ilk Asya asıllı model olarak da tarihe geçmişti.

Yarışma sonrasında ise torpil iddiaları adeta havada uçuştu. Kimileri R'Bonney Gabriel’i kainat güzelliği için uygun bulmazken, bazıları da yarışmayı ev sahibi ABD’nin kazanmasını manidar buldu. Yarışmada Türkiye ilk kez Turkey yerine Türkiye olarak lanse edildi. Ülkemizi temsil eden Aleyna Şirin, demin de ifade ettiğimiz gibi ne yazık ki ilk 10’a giremedi.