Güncel

Kendi ikramiyesini çalışanlara dağıtan CEO!

Lenovo'nun CEO'su bakın işçilere ne kadar para dağıttı!


Şirket CEO'ları genelde çokta sevilmezler. Üst düzey yönetici olan CEO'lar, genelde çalışanlara az para veren ama çok çalıştıran, çoğu zaman karikatürlerde çatlayacak kadar şişman olarak resmedilen karakterler olarak görülürler. Tabi ki bu dudum her CEO için geçerli değil.

Lenovo firmasının CEO'su Yang Yuanqing, Lenovo'nun bir başarısından dolayı kendisine verilen 3 milyon dolarlık ikramiyeyi, Lenovo'nun 10.000 işçisine dağıttı. Paranın dağıtıldığı işçiler temel düzey çalışanlar. Yani firmanın resepsiyonistinden, üretim bandı başında ter döken işçisine ve asistanlara kadar ortalama kişi başı 314 dolar dağıtım yapıldı. Çin'de maaşların zaten 350-450 dolar arası olduğunu düşünürsek bu para oldukça iyi bir para.

1342810974_yangyuanqing.jpg

Yang Yuanqing'ın kendisi zaten ayda 14 milyon dolar kazanıyor, CEO'nun 3 milyonu almamaSI o kadar da şaşırtıcı değil. Ancak bu ödemeyi yapmaya mecbur olmadığını göre, Yang'ın iyi bir CEO olduğunu düşünebiliriz.

Yorumlar
Misafir
iyi adammış
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.