Güncel

Yahoo'dan Mayer'e dudak uçuklatan maaş!

Yahoo, Marissa Mayer'e verdiği maaşı açıkladı.


Geçtiğimiz günlerde Yahoo'nun Google'dan transfer ettiği Marissa Mayer'le ilgili haberimizi yayınlamıştık. Marissa Mayer'in maaşı dudak uçuklatıyor. Teknoloji şirketi Yahoo, yeni genel müdürü Marissa Mayer'e verdiği paketin 70 milyon dolar değerinde olabileceğini söyledi.

Maaşı yılda 1 milyon dolar olacak olan Mayer'in, hisse senetleri ve hisse senedi opsiyonları ile birlikte geliri kat kat büyüyor. Mayer'ın maaşı her yıl gözden geçirilecek ve ikramiye hedefi de yıllık maaşının iki katı olacak. Bu ikramiye ise üç yıl içinde nakde çevrilebilecek hisse senetleri cinsinden verilecek.

1342806206_marissamayeryahoo.jpg

Altı aylık hamile olmasına rağmen genel müdürlüğe seçilmesi büyük yankı uyandıran Marissa Mayer, yalnızca birkaç hafta doğum izni kullanacağını ve bu dönemde tam zamanlı olmasa da çalışacağını söyledi. Ayrıca Mayer'in ayrıca beş yıl Yahoo'da kalırsa özel bir ikramiye de alacağı açıklandı

Yahoo, bu rakamları Amerikan sermaye piyasasını denetleyen Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'na yaptığı bildirimde açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.