Güncel

Kırmızı ışıkta geçti diye polis tarafından öldürüldü!

ABD'nin California eyaletinde gerçekleşen olayda, polis memuruna bıçak çeken 34 yaşındaki Wilson, polis memuru tarafından açılan ateşte, tek kurşun ile başından vurularak ölüyor.

Kırmızı ışıkta geçti diye polis tarafından öldürüldü!

ABD'nin California eyaletinde arabalara taş atarak huzursuzluk çıkaran 34 yaşındaki Wilson, daha sonra bir polis memuru tarafından durdurulmak istendi, ancak başta polise aldırış etmeyen polise Wilson, daha sonra polise bıçak çekti ve kendi sonunu hazırlamış oldu. Çünkü polise memuru Wilson'un bu hamlesinden sonra tek el ateş ile Wilson'u başından vurarak etkisiz hale getirdi.

Kırmızı ışıkta geçti diye polis tarafından öldürüldü!

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Danvielle ilçesinde, yoldan geçen arabalara taş atan Wilson isimli siyahi vatandaşın bu hareketi üzerine araç sahipleri polis merkezine şikayette bulundu. Bu şikayet üzerine kavşağa bir ekip yollandı. Bunun üzerine olay yerine gelen ekipte yer alan bir polis memuru, Wilson'a seslenerek durmasını söyledi. Kulak aldırmayan Wilson yürümeye devam etti, yaya yolundan kırmızı ışıkta geçmesinin ardından, polis memuru tarafından kırmızı ışıktı geçtiği belirtilerek tekrar uyarıldı. Sonunda Wilson'un yanına gelen polis memuru, Wilson'un kendisine bıçak çekmesinin ardından Wilson'a tek el ateş ederek başından vurdu ve Wilson olay yerinde yaşamını yitirdi.

Aslına bakaranız bu olay içinde bulunduğumuz yılın mart ayında yaşanmıştı, ancak ne sebepten bilinmez, bu olay yeniden gündem oldu. Gündem olmasının nedenini araştırmaya devam etmekle birlikte bu olayı biz de yeniden sizlerle paylaşmak istedik. Olay görüntülerine ise aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Geçmiş yıllarda Darren Wilson silahsız bir siyah genci öldürmüş ve bu olay ABD'de protesto gösterilerine yol açmıştı. İstifa etme zorunda kalan Darren Wilson, mektubunda görevde kalmasının diğer polisler ve kent halkı için tehlike yaratacağını ifade etmişti.

Geçtiğimiz yıl ise yine ABD'de Derek Chauvin isimli polis George Floyd'u öldürerek, sadece ABD'nin değil, tüm dünyanın tepkisini çekmişti. Çünkü olayın görüntüleri kan dondurur nitelikteydi. George Floyd'u dakikalarca boğazına diziyle basarak öldüren polis memuru Derek Chauvin, ABD'nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleşen protestolar sonrasında görevden alınmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.