Güncel

Koronavirüs gençleri de öldürüyor mu? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, en çok yaşlılar üzerinde etkili oluyor. Peki ama koronavirüs gençleri de öldürebilir mi?

Koronavirüs gençleri de öldürüyor mu? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı!

Çin’de ortaya çıkarak hızlı bir şekilde dünyanın hemen hemen her yerine sıçrayan koronavirüs, etkisini devam ettiriyor. Ölümcül yüzünü en fazla İtalya’da hissettiren salgının durmaya henüz niyeti yok iken, Çin’den sevindirici haberler geliyor. Gelen haberlere göre Çin’de son iki gündür koronavirüs testi pozitif çıkan herhangi biri bulunmuyor. Ülke genelindeki karantina ve sokağa çıkma yasakları ise hala katı bir şekilde uygulanıyor. Ancak 14 gün içerisinde yeni vakalar ortaya çıkmadığı taktirde Wuhan kentinde karantinanın kalkabileceği de konuşuluyor. Öte yandan hastalık yaşlı nüfusun bol olduğu Avrupa’da yıkıcı etkisini daha fazla gösteriyor. 60 yaş ve üzeri hastalarda etkisini arttıran koronavirüs, bağışıklık sistemi gelişmemiş veya iyi olmayan kişileri de direkt olarak vuruyor. Ancak hastalığın şu ana kadar gençler üzerinde bu kadar etkili olamadığı da istatistiki veriler ile ortaya konuluyor. Peki bu gerçekten böyle mi? Yani koronavirüs gençleri de öldürebilir mi? Bu soruya Dünya Sağlık Örgütü’nden yanıt geldi!

Koronavirüs gençleri de öldürüyor mu? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı! - Resim : 1

Koronavirüs gençleri etkiliyor mu? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı!

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom, virus konusunda gençleri uyardı. Adhanom, virüse yakalanan bir gencin haftalar boyunca hastanede kalabileceğini ve hatta bunun ölümle bile sonuçlanabileceğini ifade etti. Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü ayrıca gençlerin virüsten çok büyük zararlar görmeseler dahi yakınlarına bulaştırma ihtimallerinin yüksek olduğunu ve bu yüzden de dikkatli davranmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

İtalya’da hali hazırda yoğun bakımda olanların %12’si 50 yaşın altında bulunuyor.

Yorumlar
💠Gakko💠
Bele giderse dünya yaşanmayacak bi hale gelicci
Cevapla
Vahap
Daha yeni başlıyoruz...
Egemen
Nisan sonu mayıs gibi biter diye düşünüyorum ben
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.