Güncel

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı – 20 Nisan 2020

Koronavirüste ölü ve vaka sayısı artmaya devam ediyor. Fakat yetkililer tünelin ucunun gözüktüğüne dair umutlular. İşte detaylar.

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı – 20 Nisan 2020

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 11 Mart’ta ortaya çıkmıştı. O tarihten bu yana 2000’in üzerinde vatandaşımız salgından ötürü hayatını kaybetti. 650 binin üzerinde test yapılırken 90 binin üzerinde pozitif vaka tespit edildi.

Genel olarak Türkiye’de koronavirüs salgını Avrupa ve ABD’deki kadar ağır bir tablo çizmedi. Bunda ülkemizdeki sağlık sisteminin Avrupa ve Amerika’ya oranla çok daha iyi olması önemli bir rol oynadı.

Zaten paylaşılan sayılara baktığımızda Türkiye’nin İtalya, İspanya, Fransa ve ABD gibi ülkelerden çok daha iyi bir durumda olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Bugün açıklanan rakamlarda da son günlerdekine benzer bir tablo ile karşı karşıyayız. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 20 Nisan’da toplam 39703 test yapıldı. Bu testlerden 4674'ü pozitif çıktı. Böylece toplam vaka sayısı 90980’e ulaşmış oldu.

20 Nisan’da 123 kişi koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. 11 Mart’tan bu yana salgından ötürü vefat edenlerin sayısı 2140’a ulaştı.

Bugün 1454 kişi tedavileri tamamlanarak evlerine taburcu edildiler. 20 Nisan itibariyle iyileşen hasta sayısı 13430 oldu.

Yetkililer genel itibariyle Mayıs ayında hastalığın zirve noktasının görülüp, vaka görülme oranlarında düşüşe geçmesini bekliyor. Yine de yaz aylarında da tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Yorumlar
10.Köy
Adım adım felakete doğru gidiyoruz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.