Güncel

Koronavirüste vaka sayısı 1000'e yaklaştı! Can kaybı 20'yi aştı!

Türkiye'de koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca Cumartesi gününün bilançosunu açıkladı. İşte detaylar.

Koronavirüste vaka sayısı 1000'e yaklaştı! Can kaybı 20'yi aştı!

2019'un Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Şu aralar özellikle Avrupa'yı kırıp geçiren salgın ne yazık ki ülkemizde de can kayıplarına neden oluyor.

Türkiye'de Koronavirüs durmuyor vaka sayısı 1000'e yaklaştı! Ölü sayısı arttı!

Dünya Sağlık Örgütü bir süre önce koronavirüs salgını hakkında bir açıklama yapmış ve salgının yeni merkez üssünün Avrupa olduğunu belirtmişti. Gerçekten de son yayınlanan rakamlara baktığımızda Avrupa'da vaka ve ölü sayılarının anormal derecede hızlı arttığını görüyoruz.

Özellikle İtalya koronavirüs nedeniyle hayli zor günler geçiriyor. Şu anda koronavirüs yüzünden can kayıplarının pik yaptığı ülkede halk evinden dışarı adım atmaya korkar hale geldi.

Türkiye'de ise tablo Avrupa kadar vahim değil. Lakin vaka sayısının hızla artması, önümüzdeki günlerde daha sıkı tedbirlerin geleceğine işaret ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

"Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.."

Ne yazık ki koronavirüs ile ilgili rakamlar gün geçtikçe katlanarak artıyor. Durum böyle devam ederse önümüzdeki günlerde 5 haneli rakamları görmek içten bile olmayacak. 

Eğer siz de zor durumda kalmak istemiyorsanız lütfen evlerinizden çıkmayın. Kendinizi düşünmüyorsanız bile virüsü bulaştırabileceğiniz yaşlı eş, dost, akrabalarınızı düşünün.

  • 11 Mart — 1
  • 13 Mart — 5
  • 14 Mart — 6
  • 15 Mart — 18
  • 16 Mart — 47
  • 17 Mart — 98 - 1 Ölü
  • 18 Mart — 191 - 2 Ölü
  • 19 Mart — 359 — 4 Ölü
  • 20 Mart —670 — 9 Ölü 
  • 21 Mart - 947 - 21 Ölü
Yorumlar
nasıl?
Virüsün kuluçka süresi 14 gün ise; 11 mart vaka 1. 17 mart ölü 1 ??? ya daha hızlı öldürüyor yada bu terste bi işlik var
Cevapla
Kahraman takkaç.
Bunların hepsi bana göre yalan.gercekler bence daha fazla.yavaş yavaş çıkıyor.halkını kandırmayı maharet sayan bir kıral ile karşı karşıyayız vesselam
Cevapla
sempatik Seni
Gakko sana bile sempati duymaya başladım dünya 3 günlük Allah yardımcımız olsun gerçekten zor günlerden geçiyoruz
Cevapla
💠Gakko💠
Bu iş nere gidi bele yemin ederim artık tad duz kalmadı rabbim yardım ede. Lütfen kimse çıkmasın bu platformda yorumları okuyan canlar aileze sevdiklerize evlerinde kalması için uyarıda bulunun... RABBİM HERKESİ KORUYA BELEKİM
Cevapla
Enes
Sjsjjs
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.