Güncel

Türkiye'deki teknoloji marketlerinden beklenen koronavirüs kararı

Koronavirüs endişesi teknoloji mağazalarının kapanmasına yol açtı. MediaMarkt, Vatan Bilgisayar ve Teknosa mağazalarını kapatma kararı aldı.

Türkiye'deki teknoloji marketlerinden beklenen koronavirüs kararı

Koronavirüs endişesi yüzünden çok fazla insanın ziyaret ettiği mağazalar birbiri ardına kapanıyor. Bunlardan biri de Teknoloji sektöründe yaşanıyor. Teknoloji market zincirlerinden MediaMarkt, Vatan Bilgisayar ve Teknosa tüm mağazalarını geçici olarak kapatacaklarını duyurdu. 

MediaMarkt üyelerine gönderdiği mesajda 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren mağazalarını geçici olarak kapatacağını duyurdu. Fiziksel mağazalarına kapatan MediaMarkt, dijital satış kanalı mediamarkt.com.tr'nin faaliyetlerine devam edeceğini duyurdu. Benzer bir açıklama Vatan Bilgisayar'dan da geldi. 

Türkiye'deki teknoloji marketlerinden beklenen koronavirüs kararı - Resim : 1

Türkiye'deki teknoloji marketlerinden beklenen koronavirüs kararı

Vatan Bilgisayar'dan Teknolojioku haber merkezine gönderilen açıklamada aşağıda ifadelere yer verildi:

Müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını düşünen Vatan Bilgisayar 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren mağazalarındaki faaliyetlerini geçici bir süre durdurma kararı aldı.

Vatan Bilgisayar, Türkiye’de etkili olan Covid-19 (Koronavirüs) salgınında vaka sayısının artması sonucu bir önlem kararı aldı. Müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını en büyük önceliği olarak gören Vatan Bilgisayar, salgın sebebiyle 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren tüm mağazalarının faaliyetlerini geçici bir süre için durdurma kararı aldı.

Bu süreçte Türkiye’nin teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak için www.vatanbilgisayar.com adresindeki online mağazanın hizmete devam edeceği belirtildi.

Öte yandan Teknosa da yaptığı açıklama ile mağazalarını geçici olarak kapatacağını duyurdu. 

Türkiye'deki teknoloji marketlerinden beklenen koronavirüs kararı - Resim : 2

Sosyal izalosyona destek amaçlı alınan bu kararla beraber üç teknololoji market zincirinin de faaliyetlerine bir süreliğine online satış kanallarından devam edeceğini belirtelim. 

Türkiye'deki teknoloji marketleri pazarı ile ilgili sayılar

Türkiye'deki teknoloji marketleri zincirleri arasında Teknosa, Vatan Bilgisayar ve MediaMarkt öne çıkıyor. Teknosa'nın Türkiye çapında 201, Vatan Bilgisayar'ın 121 ve MediaMarkt'ın 76 mağazası bulunuyor. Her üç market zinciri de aynı zamanda online yani çevrimiçi satış kanallarına sahip.  İnternet üzerinden yapılan satışlarda farklı kampanyalar kurgulayan bu market zincirleri içinde mağaza sayısı anlamında Teknosa birinci iken onu ikinci olarak Vatan Bilgisayar ve üçüncü olarak MediaMarkt takip ediyor.  

Yorumlar
💠Gakko💠
Olması gereken de budu inşallah tüm firmalar zararlarını sonradan geri kazanırlar rabbim canları koruya belekim sağlık olsun para kazanılır hebe
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.