Güncel

Koronavirüsü nedeniyle Foxconn ve Samsung üretime ara verdi

Çin'i etkisi altına alan ve dünyaya yayılma ihtimali bulunan koronavirüs nedeniyle Samsung ve Foxconn'un Çin'de bulunan üretim tesisleri geçici olarak kapatıldı.

Koronavirüsü nedeniyle Foxconn ve Samsung üretime ara verdi

Çin'in Wuhan kentinde vahşi hayvan pazarında ortaya çıktığı düşünülen koronavirüsü ülkede can almaya devam ediyor. Soğuk algınlığına benzeyen hastalık bir süre sonra ölümle sonuçlanıyor. Salgının ortaya çıkmasıyla beraber özellikle Çin'de büyük bir panik yaşandı ve bazı şehirler tamamen karantina altına alındı.

Koronavirüsü nedeniyle Foxconn ve Samsung üretime ara verdi

Şimdi de virüs nedeniyle yeni bir kriz ortaya çıktı. Birçok teknoloji markasının fabrikasının bulunduğu ülkede bazı markaların fabrikaları geçici olarak üretimi durdurma kararı aldı. Bu markalar arasında Foxconn ve Samsung gibi teknoloji devlerininkiler de bulunuyor. Ayrıca FMCG yani hızlı tüketim sektöründe üretim yapan Johnson&Johnson gibi markaların fabrikaları da tedbir amaçlı üretimi durdurdu.

Bu tedbir amaçlı üretim durdurmanın 1-2 hafta sürmesi bekleniyor. Ancak bu sürenin daha da uzayabileceği düşünülüyor. Bu ara verme sonucu üretimde bir sıkıntı ya da ürün tedariğinde bir sorun oluşturur mu şimdilik belirsiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.