Kripto borsaları Türkiye'nin depremzedelerine yardım sözü verdi!

Kripto borsaları Türkiye'nin depremzedelerine yardım sözü verdi! Detaylara, yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Kripto borsaları Türkiye'nin depremzedelerine yardım sözü verdi!

Şimdiye kadar 1.700'den fazla insanı öldüren ve Türkiye ile Suriye'nin bazı bölgelerini yerle bir eden yıkıcı bir depremin ardından, kripto para birimi sektöründen destek yağıyor ve çok sayıda kripto borsası şimdiden etkilenenler için yardım paketleri hazırlamaya başladı.

Kripto borsaları Türkiye'nin depremzedelerine yardım sözü verdi!

7,8 büyüklüğündeki deprem, Türkiye'nin Kahramanmaraş ilini sarstı, ardından öğle saatlerinde eşit derecede şiddetli, ölçülen büyüklüğü 7,5 olan bir başka deprem ve 6 Şubat Pazartesi günü iki komşu ülke ve ötesinde hissedilen düzinelerce küçük sarsıntı geldi.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve kuruluşlar, Gate.io, Binance, Bitfinex, Bitget dahil olmak üzere çok sayıda kripto ticaret platformu tarafından benzer yardım çabalarının taahhüt edilmesiyle, tıp, kurtarma ekipmanı, finansman ve insan gücü konularında yardım sunarak kurbanların yardımına hızla akın etti.

Yardım Taahhütleri

Nitekim Gate.io'nun Twitter kanalı, platformun "Türkiye'de deprem bölgesinde bulunanlara yardım paketleri hazırlamaya başladığını" ve "yetkililerle koordineli bir şekilde ulaştıracağını" belirtirken, Binance CEO'su Changpeng Zhao destek ifadeleri kullandı.

Bu duygular, "depremden etkilenenlere destek için bir yardım paketi üzerinde çalıştığını" söyleyen Bitfinex ve üzüntü duygularını yineleyen Bybit tarafından da paylaşıldı. bölge."

Bu haftaki Alım Satım Yarışmasından elde edilen gelirin Kızılay'a bağışlanacağını vurgulayan BitMEX de fikirlerine katıldı ve bağış yapabilenleri aynı şeyi yapmaya teşvik etti ve Bitget tarafından da somut adımlar atılıyor.

Özellikle, Türkiye, diğer tüm bölgeler arasında her yıl en yüksek kripto işlem hacmi büyümesini (YoY) kaydetmesiyle 2022'de kendi başına öne çıkan bölge olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki (MENA) en büyük kripto para piyasasıdır.

Tesadüf eseri, Finbold'un bildirdiği gibi Türkiye, vatandaşları Temmuz 2021'den Haziran 2022'ye kadar 192 milyar dolar değerinde kripto aldığından, Chainanalysis'in 2022 Küresel Kripto Benimseme Endeksi'nde yıllık %10,5'lik kripto işlem hacmi artışıyla tüm ülkeler arasında 12. sırada yer aldı.