Güncel

Kripto hizmetleri sunan bankalar 2022'de rekor düzeyde artacak! İşte detaylar!

Araştırmalar, kripto hizmetleri sunan bankaların 2022 yılında ikiye katlanacak olduğunu ortaya koydu!

Kripto hizmetleri sunan bankalar 2022'de rekor düzeyde artacak! İşte detaylar!

Dünya genelinde kripto para birimlerinin artan kullanımı sebebi ile, kripto ile ilgili hizmetler sunan bankaların sayısı artmaya devam ediyor. American Banker tarafından 29 Ocak 2022'de yayınlanan ve bölgesel ve küresel finans sektöründen 153 üst düzey bankacılık yöneticisinin tahminlerini içeren bir araştırmaya göre, kripto ürünleri ve hizmetleri sağlayan bankaların sayısının 2022'nin sonunda iki katından fazla olacağı tahmin ediliyor.

Kripto hizmetleri sunan bankalar 2022'de rekor düzeyde artacak! İşte detaylar!

Anketin bulguları, bankacılık yöneticilerinin %44'ünün bu yılın sonuna kadar müşterilere bir tür kripto yardımı sunmayı beklediğini gösteriyor. Dahası, finans yöneticilerinin üçte biri, müşterilerinin kripto para portföylerini aktif olarak yönetmeyi beklerken, bunu yapanların oranı şu an için %13 seviyesinde.

Çalışmaya dayalı açıklamada “10 finansal danışmandan ikisi şu anda müşterilere kripto varlıkları konusunda tavsiyelerde bulunuyor, ancak bu oranın 2022'nin sonunda ikiye katlanması bekleniyor” ifadelerine yer verildi.

Müşterilerin kripto varlıklarını büyütmeleri bekleniyor

Bunun yanı sıra, varlık yönetimi danışmanlarının %60'ı, rapora göre müşterilerinin kripto varlıklarını büyüteceğine veya 2022 yılına kadar bu tür dijital varlıklara yatırım yapmaya başlayacağına inanıyor.

Bulgulara göre, bankacılık yöneticileri bu yılki vurgun sebebi ile müşterilerin, paralarını nasıl hareket ettirdiklerine ve kendilerine sunulan çok sayıda ödeme seçeneğine yönelmesine sebep olacağını iddia ediyor. Çünkü bankaların tüketicileri elde tutmak ve çeşitli yöntemlerle “cüzdan paylarını” genişletmek için güçlü bir şekilde rekabet etmeye çalışacağını tahmin ediyor.

Bu hizmetler arasında otomatik fatura ödemeleri, doğrudan mevduat, düşük maliyetli nakit transferleri ve banka markalı banka ve kredi kartları yer almaktadır. Bu hizmetlerin maliyetini otomatikleştirmenin ve azaltmanın yanı sıra, blok zinciri tabanlı para işlemleri günler yerine saniyeler içinde sonuçlandırılması hedefleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.