Kripto piyasası, Tesla'nın Bitcoin varlıklarının %75'ini satmasını umursamadı!

Tesla, Bitcoin varlıklarının %75'ini satmasına rağmen kripto piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde kaldı

Kripto piyasası, Tesla'nın Bitcoin varlıklarının %75'ini satmasını umursamadı!

Elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla (NASDAQ: TSLA ), ikinci çeyrekte 936 milyon dolar değerinde Bitcoin ( BTC ) veya varlıklarının %75'ini sattığını açıklamış olsa da, kripto para birimlerinin piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde kalmaya devam ediyor.

Kripto piyasası, Tesla'nın Bitcoin varlıklarının %75'ini satmasını umursamadı!

Kazanç raporunun yayınlanmasından hemen sonra, Bitcoin fiyatı yaklaşık %2 değer kaybetti ve amiral gemisi dijital varlık şimdi kendisini 21 Temmuz itibariyle 23.000 doların altında işlem görüyordu.

Bununla birlikte, küresel kripto piyasası değeri, Tesla haberlerinin görünüşte piyasayı etkilemesiyle son güne göre %2,52 düşüşle 1,03 trilyon dolar değerindeydi.

Kripto piyasası, Tesla'nın Bitcoin varlıklarının %75'ini satmasını umursamadı! - Resim : 1

Küresel kripto piyasa değeri 1 gün. Kaynak: CoinMarketCap

Finbold tarafından alınan CoinMarketCap verilerine göre özellikle son 24 saatteki toplam kripto piyasası hacmi %8,06 düşüşle 93,55 milyar dolar oldu.

Bitcoin fiyatı düşüyor

Sonuç raporu yayınlandıktan sonra, %1.6 civarında anlık bir düşüş yaşandı ve bu da Bitcoin fiyatının 23.300 dolara düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, Musk'ın kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamalardan sonra Bitcoin'in maliyeti hızla önceki seviyelerine yükseldi.

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %3,81 yükseliş ile 23.636 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 451,1 milyar dolar.

Kripto piyasası, Tesla'nın Bitcoin varlıklarının %75'ini satmasını umursamadı! - Resim : 2

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: doviz.com

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.