Güncel

Kripto piyasasında Ukrayna Grivnası hacmi rekor seviyelere ulaştı!

Coin Metrics'in piyasa verilerine göre, geçtiğimiz hafta boyunca Ukrayna'nın ulusal para biriminde (Ukrayna Grivnası) listelenen kripto para piyasalarında işlem hacminde önemli bir artış oldu.

Kripto piyasasında Ukrayna Grivnası hacmi rekor seviyelere ulaştı!

Rusya'nın geçen hafta Ukrayna'yı işgaline yanıt olarak, kripto para topluluğu Ukrayna'yı ve halkını desteklemek için bir araya geldi ve yaklaşık 30 milyon dolarlık bağış topladı. Veriler ise, kripto piyasasında Ukrayna Grivnasında hacmin rekor seviyelere ulaştığını gösterdi.

Kripto piyasasında Ukrayna Grivnası hacmi rekor seviyelere ulaştı!

Savaştan etkilenen Ukrayna vatandaşları tüm dünyanın endişe kaynağı olmaya devam ederken, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkları, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden çatışmanın bir sonucu olarak birçok Ukraynalı ve Rus bireyin geleneksel finansal sistemlerine erişimini kaybetmesi nedeniyle odak haline geldi.

Pek çok Ukrayna ve Rus vatandaşının kesintiler ve yaklaşmakta olan yaptırımlar nedeniyle geleneksel bankalarına güvenemedikleri göz önüne alındığında, giderek artan sayıda kişi, geleneksel finansal aracılara bağlı kalmadan uluslararası olarak taşınabilecek sansüre dayanıklı varlıklara sahip olmanın gerekliliğini fark ediyor.

Birçok Ukraynalı, Ukrayna Merkez Bankası'nın elektronik nakit transferleri üzerindeki kısıtlamalarının bir sonucu olarak kripto para birimine başvurdu. Coin Metrics'in piyasa verilerine göre, geçtiğimiz hafta boyunca Ukrayna'nın ulusal para biriminde (Ukrayna Grivnası) listelenen kripto para piyasalarında işlem hacminde önemli bir artış oldu.

Ukrayna Grivnası borsalarda kaydedilen en yüksek seviyelerde işlem gördü

Raporlara göre, önde gelen bir Ukrayna borsası olan Kuna'daki ticaret faaliyeti de arttı. 24 Şubat'tan bu yana Rus rublesi ile Binance, CEX.io ve LocalBitcoins pazarlarındaki hacimlerde bir artış görüldü. Özellikle finans analizleri ile bilinen Finbold, Rus bankalarının faiz artırmasıyla Ruble-Bitcoin (RUB/BTC) hacimlerinin 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi. Ruble ise rekor düşüşle %20 seviyesinde değer kaybetti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.