Xiaomi yeni güncelleme politikası: Artık 3 Android sürümü!

Xiaomi yeni güncelleme politikasına göre artık bazı cihazlar 3 büyük Android güncellemesi alacaklar. Bu şanslı cihazların listesini bu haberimizde bulabilirsiniz.

Xiaomi yeni güncelleme politikası: Artık 3 Android sürümü!

Xiaomi, cihazları için Yeni yazılım güncelleme politikasını açıkladı. Politika, yeni Xiaomi akıllı telefonlarının üç nesil Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık Android güvenlik düzeltme eki yükseltmesi alacağını söylüyor. Detayları aktarıyoruz.

Güncelleme politikası hakkında Xiaomi, orta sınıf ve amiral gemisi cihazları için düzenli olarak iki Android güncellemesi ve üç yıllık aylık güvenlik güncellemesi sunuyor. Dolayısıyla bu yeni güncelleme politikası haberi, Xiaomi'nin yazılım güncelleme politikasında yer alan büyük bir adım olarak dikkat çekiyor. (Güncelleme geliyor ancak hiçbir yeni özellik olmadan)

Bir önceki eski cihazlar için, Android ve güvenlik yükseltmelerini genişletmek firmalar için basit bir iş değil, ancak Xiaomi, Android işletim sistemini ve güvenlik yamaları güncellemelerini akıllı telefonlarına genişletme olasılığını değerlendirdiğini de onayladı.

Xiaomi yeni güncelleme politikası 

Sizlere üç nesil Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık Android güvenlik yaması güncellemesi alacak cihazların listesini sunacağız.

Cihaz Listesi

  • Xiaomi 11T
  • Xiaomi 11T Pro
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 12 –  Bekleniyor
  • Xiaomi 12X –  Bekleniyor
  • Xiaomi 12 Pro –  Bekleniyor

28 Aralık'ta piyasaya sürülen Xiaomi 12, 12X ve 12 Pro modelleri, Android 12 tabanlı MIUI 13 yazılım sistemi ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ancak Xiaomi, cihazların üç büyük yazılım güncellemesi alıp almayacağını henüz açıklamadı. İleride bu konuyla ilgili bazı bilgileri temin ettiğimizde sizlerle paylaşacağız.