Kriptoyla en çok ilgilenen o iki ülke oldu!

Çalışma: Nijerya ve BAE, piyasa çöküşüne rağmen kriptoyla en çok ilgilenen ülkelere liderlik ediyor!

Kriptoyla en çok ilgilenen o iki ülke oldu!

Kripto para piyasası çöküşü, belirsizlik arttıkça yatırımcıların farklı dijital varlıklara dahil olma ilgisini kısmen azalttı. Ancak, bazı ülkelerdeki bazı yatırımcıların düşüşe, sanki piyasanın büyüme yörüngesinde düzenli bir ilerlemeymiş gibi yaklaştığı görülüyor.

Kriptoyla en çok ilgilenen o iki ülke oldu!

Google Trend arama istatistikleri, CoinGecko tarafından alınan ve geçtiğimiz günlerde finans analizleriyle bilinen Finbold ile paylaşılan verilere göre, Nijerya'nın Nisan ayında piyasa çöküşünün başlamasından bu yana toplam 371 puanla en çok kripto takıntılı ülke olarak ilk sırada yer aldığını gösteriyor.

Puan, 'kripto para birimi', 'kriptoya yatırım', 'kripto satın al', 'Bitcoin ( BTC )', 'Ethereum ( ETH )' ve 'Solana ( SOL )'.

Ankete katılan ülkeler arasında yalnızca Nijerya, 'kripto para birimi', 'kriptoya yatırım yapın' ve 'kripto satın alın' anahtar kelimeleri için 100'lük en yüksek popülerlik puanı kaydetti. Birleşik Arap Emirlikleri 271 puanla ikinci sırada yer alırken, onu 261 puanla Singapur takip etti ve Avustralya 218 puanla dördüncü oldu. Birleşik Krallık 198 puanla beşinci sırada yer aldı.

Kriptoyla en çok ilgilenen o iki ülke oldu! - Resim : 1

Küresel olarak kripto takıntılı ilk beş ülke. Kaynak: CoinGecko.

Ankete katılan diğer ülkeler arasında Kanada (192), Gürcistan (187), Lübnan (168), Yeni Zelanda (167), Trinidad & Tobago (164), Pakistan (158), Amerika Birleşik Devletleri (157), İrlanda (154), Kıbrıs ( 151) ve Kenya (143).

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.