Küresel kripto piyasası değeri, yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım zamanı mı?

Küresel kripto piyasası değeri, bir haftada 140 milyar dolar pompaladıktan sonra 1 trilyon dolara yaklaştı!

Küresel kripto piyasası değeri, yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım zamanı mı?

2023'ün ilk ayı iyi gidiyor ve kripto para piyasasındaki katılımcılar, geçen hafta küresel kripto piyasası kapitalizasyonundaki büyük akışın gösterdiği gibi, şimdiden yenilenmiş iyimserlik belirtileri gösteriyor.

Küresel kripto piyasası değeri, yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım zamanı mı?

Küresel kripto piyasası değeri 10 Ocak'ta 852,34 milyar dolardan basın zamanında 991,8 milyar dolara yükseldi, bu da kripto izleme platformu CoinMarketCap'ten alınan verilere göre yedi gün içinde kripto sektörüne 139,46 milyar dolar girdiği anlamına geliyor.

Küresel kripto piyasası değeri, yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım zamanı mı? - Resim : 1

Küresel kripto para piyasa değeri 7 günlük tablo. Kaynak: CoinMarketCap

Başka bir deyişle, tüm kripto paraların ( sabit koinler ve tokenler dahil) günlük işlem hacminin 40,34 milyar dolardan 45,89 milyar dolara (verilerin gösterdiği gibi %13,76 artış) artmasına ek olarak, küresel kripto para birimi bir haftada %16,36 arttı.

Son sonuçlarıyla, kripto piyasası, en son Kasım 2022'nin başlarında gözlemlenen ve genel piyasa için psikolojik eşiği temsil eden 1 trilyon dolarlık değerlemeyi bir kez daha talep etmekten sadece 8,2 milyar dolar uzakta ve bir sonraki yükseliş durağı 1,5 trilyon dolar ve 2 trilyon dolar olacak.

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık sınırdaki ücrete öncülük ediyor

Her zaman olduğu gibi, kripto piyasasının ilerlemeleri, en büyük kripto varlıkları olan Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), Solana ( SOL ), Cardano ( ADA ), XRP ve çoğu için yeşil bölgede işlem gören diğerleri tarafından yönetiliyor.

Özellikle Bitcoin, yayınlandığı tarihte 21.153 $'dan el değiştiren 10 Ocak'tan bu yana %22.62 arttı ve piyasa değeri 407.51 milyar $'a yükseldi. İlk merkezi olmayan finans ( DeFi ) koinin mevcut fiyatı da aylık tablosunda %26,52'lik bir kazancı temsil ediyor.

Küresel kripto piyasası değeri, yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım zamanı mı? - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

PricePredictions'taki makine öğrenimi algoritmaları, Bitcoin'in büyümeye devam edeceğini ve muhtemelen 1 Şubat 2023'te 21.382 $'dan işlem göreceğini tahmin ediyordu. Basın zamanında, bu tahmin daha da yükseliyor ve 21.587 $ seviyesinde bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.