Güncel

Lenovo CEO'sundan çalışanlara 3 Milyon Dolarlık jest!

İşte dudak uçuklatan o rakam ve çalışanlara yapılan o özel jest!

Lenovo CEO'sundan çalışanlara 3 Milyon Dolarlık jest!

Ulaştığı pazar payı ile dünyanın öncü PC üreticilerinden olan Lenovo, yönetim anlayışı ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing alacağı 3 milyon USD’lik bonusu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çalışanlarıyla paylaşacak.

Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ve tasarımlarla birlikte bu yılın 2. çeyreğinde %16,7 pazar payına ulaşarak PC pazarında dünya liderliğine oturan Lenovo, büyümesini hızla sürdürerek, müşteri ve çalışan odaklı şirket anlayışıyla da öne çıkıyor.

1378300373_124587181yuanqing397859c.jpg

Şirketin liderlik koltuğuna oturmasında önemli rol oynayan Lenovo CEO’su Yang Yuanqing şirketin hızlı yükselişi ve başarısından payına düşen 3,25 milyon dolar bonusunu 20 ayrı ülkeden 10 bin çalışanına dağıtacak. 48 yaşındaki CEO Yuanqing’ın ikinci kez çalışanlarıyla paylaşacağı bonus, markanın liderliğe yükselmesindeki katkılarından dolayı çalışanlarına teşekkür niteliği taşıyor.

Geçtiğimiz Mart sonunda sona eren 12 aylık dönemde 34 milyar dolar ciro elde ettiğini açıklayan  teknoloji devi Lenovo, toplamda 52,4 milyon bilgisayar satışı gerçekleştirerek, genişlettiği pazar payı ile akıllı telefon ve tablet pazarındaki büyümesi ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Yorumlar
Misafir
lenovo eski bir Çin markasıdır ibm ile karıştırmayın, lenovo sadece ibm in bilgisayar bölümünün telif haklarını aynı kalitede üretmek şartıyla satın almıştır. Ancak panel ve malzeme kalitesi son yıllarda düşüş yaşamıştır
Cevapla
Misafir
turk is adamlari Boyle bi adamlik yapmaz bence Ferrari koleksiyonu ya da porche koleksiyonu yaparlar
Cevapla
Misafir
darısı bizim Türk iş adamları nın başına onlarda birgün çalışan ların kıymetini anlar
Cevapla
Misafir
helal olsun adama ışte teşvik motive böyle yapılır bizim domuz patronlar vermeyi bırakın daha nasil bunları inek gibi sagarim diyorlar. suç iş adamlarında değil askeri ücreti en az 1500. tl yapamayan devlette şerefsizler 4 kişilik bir bile nasil geçiniyor haberleri var mi acaba neyse zenginin mali bizim çenemizı yorar. :(
Cevapla
ali
Lenovo-eski adi ibm tasinabilir pc yi ilk yapan firma.thinkpad T serisi laptoplarini,nasa kullaniyor.cihazlari kaliteli.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.