Güncel

Lüks marka, kripto ve NFT ticari marka başvurusu ile metaverse'e giriyor!

Lüks marka Hermès, kripto ve NFT ticari marka dosyalamasıyla metaverse'e giriyor!

Lüks marka, kripto ve NFT ticari marka başvurusu ile metaverse'e giriyor!

Değiştirilemez tokenlerin ( NFT'ler ) ve meta veri deposu kavramlarının ortaya çıkması, küresel markaların müşterilerle bağlantı kurmanın farklı yollarını keşfetmesi için bir fırsat yarattı. Bu çizgide lüks marka Hermès, marka başvurularıyla alana girmeye hazırlanıyor. 

Lüks marka, kripto ve NFT ticari marka başvurusu ile metaverse'e giriyor!

Hermès, NFT'lere ve sanal para birimine, kriptoya ve NFT ticaretine, sanal mal pazarlarına, giyim, ayakkabı ve moda şovlarına  genişlemeyi amaçlayan bir ticari marka açtı.

26 Ağustos'ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) yapılan başvuru, lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 31 Ağustos'ta bir tweet ile açıklandı.

Ayrıca, ticari marka başvuruları onaylanırsa, Hermès diğerlerinin yanı sıra sanal ürünler ve e-ticaret teknolojisini kullanan kullanıcı kimlik doğrulama hizmetleri içeren indirilebilir bilgisayar oyunu yazılımları da sunacak.

Kripto alanını ifade eden lüks markalar

Küresel lüks saat ve moda markalarının, durgun piyasalara rağmen kripto para birimleri dünyasına giderek artan bir ilgi gösterdiğini belirtmekte fayda var. 

Örneğin, Jacob & Co , tamamen yeni Astronomia Solar Bitcoin sınırlı sürümünü yalnızca randevu ile 'Cenevre İzleme Günleri'ndeki Dünya prömiyerinde sergileyeceğini açıkladı. Bitcoin temalı saat, kripto para birimlerinden ilham alan ilk yüksek komplikasyonlu saati işaret ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.