M. Saylor'un MicroStrategy'si dipten 300 üzerinde Bitcoin satın aldı!

M. Saylor'un MicroStrategy'si dipten 300 üzerinde Bitcoin satın aldı! Bununla birlikte tüm satın almanın toplamda yaklaşık 6 milyon $'a ulaştığını söyledi.

M. Saylor'un MicroStrategy'si dipten 300 üzerinde Bitcoin satın aldı!

Bitcoin'i ( BTC ) 19.000 doların üzerinde kalmaya zorlayan kripto para piyasasındaki önemli belirsizliğe rağmen, yazılım şirketi MicroStrategy 'dip'i satın almaya' karar vererek yılmadı gibi görünüyor.

M. Saylor'un MicroStrategy'si dipten 300 üzerinde Bitcoin satın aldı!

MicroStrategy kurucusu ve eski CEO'su Michael Saylor, 20 Eylül'de yaptığı açıklamada, MicroStrategy'nin coin başına ortalama 19.851 $ fiyatla ek 301 Bitcoin satın aldığını ve bunun tüm satın alma için yaklaşık 6 milyon $'a ulaştığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) satın almayla ilgili raporunun gösterdiği gibi, şirket satışın "2 Ağustos 2022 ile 20 Eylül 2022 arasındaki dönemde" gerçekleştiğini duyurdu. Belge şunları ekler:

“19 Eylül 2022 itibariyle, MicroStrategy, yan kuruluşlarıyla birlikte, yaklaşık 3,98 milyar dolarlık toplam satın alma fiyatı ve ücretler dahil olmak üzere Bitcoin başına yaklaşık 30.639 dolarlık ortalama satın alma fiyatı ile satın alınan yaklaşık 130.000 Bitcoin'e sahip oldu."

M. Saylor'un MicroStrategy'si dipten 300 üzerinde Bitcoin satın aldı! - Resim : 1

MicroStrategy'nin Bitcoin geçmişi

MicroStrategy, Finbold'un Ocak 2022'de bildirdiği gibi, CFO'su Phong Le'nin "satın alma ve tutma" stratejisi olarak tanımladığı piyasa oynaklığı karşısında hızlı kalma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

Daha yakın bir zamanda, Haziran 2022'de Saylor, şirketinin bir Bitcoin stratejisini benimsediğinde amiral gemisi dijital varlığın oynaklığını öngördüğünü ve "bilançosunu, sıkıntı yoluyla HODL'ye devam edebilmesi için yapılandırdığını" doğruladı.

Ayrıca Saylor'un Eylül 2020'de Bitcoin'in "bir değer deposu olarak gayet iyi ölçeklendiğini" savunduğu MicroStrategy'nin Bitcoin'de nakit tutan ilk kurumsal oyunculardan biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu arada MicroStrategy , Ağustos 2022'den elde edilen verilere göre, şirketin 2022'deki kârının uzun süreli kripto piyasası erimesinin bir sonucu olarak azalmasına rağmen, Ağustos 2020'de BTC stratejisini benimsemesinden bu yana S&P 500 hisselerinin %97'sinden daha iyi performans gösterdi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.