Güncel

Malatya'da doların düşüşü "dolar yakarak" kutlandı

Dolar kurundaki sert düşüş Malatya'da ilginç görüntülere sebep oldu. Bazı vatandaşlar doların düşüşünü dolar yakarak kutladılar. İşte detaylar.

Malatya'da doların düşüşü "dolar yakarak" kutlandı

Dolar kurundaki çalkantılar uzun süredir Türkiye'nin gündemindeydi. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile düşmeye başlayan dolar kuru gördüğü rekor seviyelerden aşağı çekilmeye başladı. Rekor kırarak 18'i aşan dolar ardından geri çekilmeyle şu anda 13 seviyesinde işlem görüyor.

Hal böyle olunca yurdun farklı yerlerinde farklı kutlamalar paylaşıldı. Öyle ki Malatya'da bazı vatandaşlar dolar yakarak doların düşüşünü kutladılar.

Malatya'da doların düşüşü "dolar yakarak" kutlandı

Görüntüler görenleri şaşkınlık içinde bıraktı. Gün geçmiyor ki ülkemizde ilginç bir olay yaşanmasın. Doların zaten hali hazırda rekor seviyelerde yükselmesi ve düşmesi yeterince ilginçken sevinç tablolarında da karşımıza ilginç durumlar çıkmaya başladı. Merkez Bankası geçtiğimiz aylarda faiz indirimi ile gündeme gelmişti. Yapılan faiz indirimleriyle dolar kurunda yukarı doğru hareket gerçekleştiren hamleler şimdi biraz kontrol altına alınmış durumda.

Bugün detayları verilen açıklamalara göre dolar kuru seviyesinde TL mevduat hesapları açılabilecek. Dolar kurundan dolayı para kaybeden vatandaşlar için kayıpları olmasın ve paralarını TL'de tutsun diye yapılan yeni sistem işe yarayacak mı zamanla hep beraber göreceğiz. Doların düşmesiyle de gelen zamlara ne olacağı da akıllarda soru işareti olarak duruyor. Yeni yılda döviz kurları nasıl seyredek göreceğiz.

Yorumlar
İlhan
Sahibine eşşeği kaybettir sonra eşeğini buldum diye sevindir.Güzel ülkemin cahil kafaları işte
Cevapla
cehalet malatyada
bir kitle düşünün doların 7tlden 12 13 tlye çıkmasına düşmek diye sevınip halay çekıyor ne hallere düştük ülke olarak bravo
Cevapla
Çetin Bayraktar
Bu millet gerçekten zır cahil sanki dolar indiği yere yeniden gelmeyecek,biz bu filmi daha önce seyretmiş tik,cehalet ne kadar çoksa sıkıntı da o kadar çok oluyor..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.