Güncel

Mars'tan inanılmaz Panaroma görüntüler!

Beklenilenden de sade!


Evrendeki bilinmezliklerin yavaş yavaş çözüldüğü günümüzde teknoloji dur durak bilmeden gelişmeye devam ediyor. Teknoloji ile bilimin paralel bir şekilde gelişmesi içinde yaşadığımız dünyanın evrendeki konumunu belirlememize de yardımcı oluyor.

Uzay bilimlerinin yıllardır çözemediği ve üzerinde çalıştığı diğer evrenler konusunda gün geçtikçe önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle günümüzde en çok merak edilen bazı kesimler tarafından üzerinde canlı yaşadığına inanılan Mars'ın NASA tarafından çekilen canlı panaroma görüntüleri  son zamanlara damgasını vuran olaylardan oldu.

1344671011_landscapeofmars.jpg
9 adet özel olarak hazırlanan panaroma görüntüler bir çok kaşifin bilim adamının vazgeçemeyeceği bir kaynak haline çoktan geldi bile. Görüntülerde karşılaştığımız gezegeni kısa anlatacak olursak, Mars veya diğer adıyla Merih (eski adı: Sakıt), Güneş Sistemi'ndeki, Güneş'ten itibaren dördüncü gezegendir. Bu gezegen Roma mitolojisindeki savaş ilahı Mars'a ithafen adlandırılmıştır. Literatürde kullanılan diğer adlarından biri, yüzeyinde yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen'dir.

Sözü daha fazla uzatmadan Mars'tan elde edilen, NASA tarafından hazırlanan birebir canlı Panaromik görüntülerle başbaşa bırakalım.

İlk panaromamız:


Hemen panaromayı görmek için tıklayın!


İkinci panaromamız:


Hemen görmek için tıklayın!Üçüncü panaromamız:


Panaromayı hemen görmek için tıklayın!


Dördüncü panaromamız:


Hemen görmek için tıklayın!Beşinci panaromamız:


Hemen görmek için tıklayın!


Altıncı panaromamız:


Hemen görmek için tıklayın!Yedinci panaromamız:Hemen görmek için tıklayın!


Sekizinci panaromamız:Hemen görmek için tıklayın!Dokuzuncu ve son panaromamız:

1344672531_ekran-alintisi.jpg

Hemen görmek için tıklayın!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.