Güncel

Marvel'ın Shang-Chi filmi yönetmenini buldu!

Marvel’ın Asyalı süper kahramanı beyaz perde için gün sayıyor.

Marvel'ın Shang-Chi filmi yönetmenini buldu!

Marvel Sinematik Evreni’nin gelecek filmlerinden “Shang-Chi” yönetmenine karar verdi. Shang-Chi isimli Asyalı süper kahramana odaklanacak filmin yönetmenliğini “I Am Not a Hipster”, “Kısa Dönem 12” ve “The Glass Castle” filmlerine imza atan Amerikalı yönetmen Destin Daniel Cretton üstlenecek.

Marvel'ın Shang-Chi filmi yönetmenini buldu!

1973 yılının sonlarında yayınlanan Special Marvel Edition #15 çizgi romanıyla Marvel evrenine giriş yapan Shang-Chi, babası Fu Manchu tarafından büyütülen bir Kung Fu ustasıdır. Babası tarafından dış dünyadan izole bir şekilde ve katı bir eğitimle büyütülen Shang-Chi, dövüş sanatlarında eğitilmiş ve eşsiz yetenekler geliştirmiş bir kahramana dönüşüyor.

Yeterince hazır olduğuna karar verilince babasının emirlerini yerine getirmek için dış dünyaya çıkan genç adam, zamanla babasının sandığı kadar iyi ve yardımsever olmadığını, tam aksine kötülükleriyle dehşet salan bir karakter olduğunu öğreniyor.

Oyuncu kadrosu henüz belli olmayan filmin senaryosuna “Doom”, “Cehennem Melekleri” ve “Mahşerin Dört Atlısı” filmlerini kaleme alan ve gelecek sene “Wonder Woman 1984” ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Dave Callaham imza atıyor. Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.