Maske konusunda şok gelişme! Yasak kalkıyor mu?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında taktığımız maskeler artık tarih olabilir. Haziran ayında maske konusunda yeni bir adım atılacak gibi görünüyor.

Maske konusunda şok gelişme! Yasak kalkıyor mu?

2020 yılında patlak veren koronavirüs salgınından dolayı ülkemizde bir takım önlemler alınmıştı. Bu önlemler arasında yaklaşık 1.5 yıldır devam eden maskesiz sokağa çıkma yasağı yer alıyordu. Ancak bu yasak çok yakında sona erecek gibi görünüyor.

Haziran ayında maske takma zorunluluğu kalkabilir

Bugün ortaya çıkan iddialara göre; 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren maskesiz sokağa çıkılabilecek. Ancak maskesiz durabilmek için sosyal mesafe kurallarına uyulması ve yanınızdaki kişi ile en az 2 metre uzakta olmanız gerekecek. Ayrıca 1 Haziran'dan sonra restoranlar yüzde 50 kapasite ile hizmet vermeye başlayacak.

Ülkemizde 21.00 - 05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ve açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması bekleniyor. Bunların şimdilik beklenti olduğunu Bilim Kurulu'ndan çıkacak olan nihai kararın beklendiğini belirtelim.

Maske konusunda şok gelişme! Yasak kalkıyor mu? - Resim : 1

Koronavirüs aşısı konusunda da düğmeye basan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok yakında ülkemizdeki neredeyse herkesin aşılanacağı müjdesini verdi. Koronavirüs salgınını sona erdirecek olan bu aşılama süreci sayesinde hızlı bir şekilde normalleşeceğiz gibi görünüyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce pandemi bitti demek için erken mi? Maskesiz dolaşmak olası bir 3. dalgayı tetikler mi? Gelin yorumlarda tartışalım.