Güncel

Mastercard, meta veri tabanı ve NFT'ler başvuruda bulundu!

Mastercard, meta veri tabanı ve NFT'ler için 15 ticari marka başvurusu yaparak sanal ekonomiye hazırlanıyor!

Mastercard, meta veri tabanı ve NFT'ler başvuruda bulundu!

Meta veriye dahil olan büyük markalara bir yenisi daha dahil oluyor. Küresel ödeme kolaylaştırıcısı Mastercard International Inc., sanal ekonomide önemli bir oyuncu haline geldiği için meta veriye geçiyor.

Mastercard, meta veri tabanı ve NFT'ler başvuruda bulundu!

8 Nisan'da değiştirilemez tokenler (NFT) ve metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından gönderilen bir tweet'e göre Mastercard, Mastercard'ı, "Çevreler" logosunu ve "Paha biçilmez" sloganını kaydetmek için on beş yeni ticari marka başvurusunda bulundu.

Bir dizi sanal, kripto ve finansal ürün ve hizmet, 4 Nisan 2022'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine sunulan patentler kapsamında olacaktır.

Bay Kondoudis konu ile ilgili şunları söyledi:

“Mastercard lider bir finansal markadır ve markaya verilen değer önemlidir. Bu dosyalamalar, Mastercard markasını Metaverse'e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımdır. Açıkçası Mastercard, Metaverse'in potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markalarını ve markasını hazırlıyor. Mastercard'ın bu sanal ekonomide önemli bir oyuncu olmayı beklediği güvenli bir bahis."

Ödeme devi, özellikle NFT destekli multimedya, dijital ürünler için pazar yerleri, Metaverse'de kart ve ödeme işlemleri ve e-ticaret yazılımı ticari işlemleri için ticari markalar açtı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.