Güncel

Mazot ve benzine bu gece de zam!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamları takip etmek artık zor bir hal almaya başladı. Son gelen zamların üstüne bu gece de mazot ve benzine zam geliyor. İşte detaylar.

Mazot ve benzine bu gece de zam!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hala devam ediyor. Bu devam eden saldırı yağmurunda ne yazık ki tüm dünya etkileniyor. Yapılan yaptırımların cezasını Rusya çekerken geri kalan ülkeler de bu durumdan etkileniyor. Akaryakıt fiyatları ise bu savaşın etkilerinin en çok belli olduğu yer.

Rusya Ukrayna savaşının devam etmesiyle akaryakıt fiyatlarında ciddi yükselişler karşımıza çıkmaya başladı. Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ile birlikte akaryakıt fiyatları da artmaya devam ediyor.

Mazot ve benzine bu gece de zam!

benzin

Sektörden gelen bilgilere göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 79 kuruş, motorine 2 lira 25 kuruş zam daha bekleniyor. Bu geceki zamla birlikte, akaryakıt fiyatları peş peşe 7 gün zamlanmış olacak. Bu geceki zamla birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 21,14 TL’ye, Ankara’da 22,24 TL’ye, İzmir’de 22,26 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul’da 25,06 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 25,17 TL’ye yükselecek.

Rusya Ukrayna savaşı 10 günden fazladır bir süredir devam ediyor. Rusya her ne kadar ekonomik ve psikolojik yaptırımlarla karşı karşıya kalsa da bir ateşkes sonucu çıkmıyor. Apple, Samsung ve Microsoft gibi dev markalar ne kadar yaptırım uygularsa uygulasın savaş hala devam ediyor. Bu durumdan tüm dünya etkilenirken en çok akaryakıt fiyatlarında etki hissediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.