Güncel

MediaMarkt, Teknosa hisselerini satın almaktan vazgeçti

Almanya merkezli teknoloji perakendecisi MedaMarkt'ın Teknosa'yı satın almaktan vazgeçtiği ortaya çıktı.

MediaMarkt, Teknosa hisselerini satın almaktan vazgeçti

Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt, Teknosa hisselerini satın alma planını döviz kurlarında son dönemde yaşanan oynaklık nedeniyle askıya alırken; şirketin değerlemeleri yeniden yaptıktan sonra kararını vereceği açıklandı.

Hürriyet'in konuya yakın iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, görüşmelerin şu anda askıya alınmasına karşın, süreç tamamen sona erdirilmedi. Konuya yakın bir kaynak, "MediaMarkt döviz kurlarında son dönemdeki hareket nedeniyle projeyi askıya aldı. Değerlemeleri yeniden yapacak. Sonrasında satın alma ya da almama yönünde bir karar verecek" dedi.

MediaMarkt, Teknosa hisselerini satın almaktan vazgeçti

Konuya yakın bir başka kaynak da, taraflar arasındaki görüşmelere ara verildiğini doğruladı; ancak tamamen iptal edilmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Kaynaklardan biri, MediaMarkt'ın kararını vermesinin Ekim ayını bulabileceğini söyledi.

Temmuz ayında basında MediaMarkt'ın, Teknosa'yı satın almak için görüştüğü yönünde haberler yer almıştı. Ancak taraflardan söz konusu haberlere ilişkin bir açıklama gelmemişti.

Yorumlar
10.köy
Batı bizi kıskanıyor. Sıkıntı yok.Rahat olun.Dış güçlerin işi bu.Ülkemiz saldırı altındaYoksa ekonomimiz taş gibi turp gibi.Bakmayın siz dolara.İner çıkar.Bunlar bizim ekonomik göstergelerin sonucu değil yapay bunlar.Herşey yolunda.Panik yapmayın. Sakin olun.Rahat olun Gevşeyin.Bırakın kendiniz.Rahatlayın.
Cevapla
uzbekgardaş
Aynen döviz ABD'nin dünyaya sokaladığı şeytanca bir sokadır ve siyonistlerin sömürü parasıdır...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.