Güncel

Mercedes aylık abonelik hizmeti başlatıyor!

Mercedes'in ABD'de yaptığı açıklamaya göre haziran ayı itibariyle 'Mercedes-Benz Koleksiyonu' adlı bir pilot araç kiralama programına başlanacağı belirtildi.


Şirketin ABD kolu, yaptığı açıklamada, haziran ayı itibariyle 'Mercedes-Benz Koleksiyonu' adlı bir pilot programa başlayacağını duyurdu. Nashville ve Philadelphia, otomobil üreticilerinin belirli yeni arabaların bir filosunun sunulacağı ilk şehirler.

Abone olanlar, özel bir uygulama aracılığıyla arabalara erişebilecekler, belirli Mercedes-AMG modelleri de filonun bir parçası olacak, aboneler istediği zaman araçlar arası değişim yapabilecekler. 

Hem Mercedes hem de BMW Ocak ayında, bu tür abonelik hizmetlerini sunmaya başlayacaklarını açıklamışlardı. BMW, geçen hafta da Nashville'de zaten kurulmuş olan Cadillac ve Porsche Passport pilot programlarını, kullanıcılara ne istediğine bağlı olarak, spor arabalarından SUV'lara ve lüks sedanlara kadar çeşitli araçları sunmaya başladı.

Audi on Demand da, San Francisco'da birkaç saat boyunca, saat başı veya günlük ücretlerle çalışıyor. Bu aboneliklere her koşulda 7/24 yol yardımı da dahil. Henüz net olarak abonelik fiyatları açıklanmış değil ancak rakiplerin ortalama abonelik fiyatı  600-2000 dolar arası bir fiyatlandırmaya mal olmakta. Mercedes'in bu fiyat aralığında bir abonelik ücreti koyması beklenmekte. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.