Güncel

Microsoft 1 Milyar dolara patent aldı!

Microsoft'a nakit olarak 1,06 milyar dolara internet medya şirketi AOL'un, 800 patent hakkı ve ilgili uygulamalarını satın alıyor.

Microsoft 1 Milyar dolara patent aldı!

800 patent hakkını Microsoft'a sattıktan sonra, reklam, araştırma, içerik üretimi, sosyal iletişim ağı, eşleştirme, multimedya ve güvenlik dahil stratejik teknolojileri kapsayan 300 patent hakkı ile uygulamaları New York merkezli AOL, kontrolünde tutacağını açıkladı.

1333990128_microsoft-yahoo-aol-team-up-on-ads-t4iocv9-x-large.jpg

AOL Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Tim Armstrong yaptığı açıklamada, Microsoft ile  anlaşmanın, şirketin patent haklarının "güçlü" açık artırmasıyla sonuçlandığını  söyledi.

Armstrong, "Satış ve  lisans anlaşması hissedarlarımız için mevcut dolar değerinin kilidini açıyor ve  AOL'nin uzun vadeli hissedar değeri yaratma stratejimizi agresif biçimde  uygulamamızı sürdürmemize olanak sağlıyor" dedi. Tim Armstrong şirketin Microsoft ile yaptığı lisans anlaşmasının, AOL'nin hala değerli patent hakkı portföyüne sahip olduğu anlamına geldiğini belirtti.

AOL, satış gelirlerinin büyük bölümünü hissedarlara dağıtmayı düşünüyor.

Şirketin, Microsoft ile yaptığı patent haklarını satış sürecinin bu yıl sonun da tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.