Güncel

Microsoft ürünlerine zam geliyor

Microsoft'un Türkiye'de satılan Office ve benzeri ürünlerine yüzde 45 zam geliyor. Yeni fiyatlar 2 Ekim'den itibaren geçerli olacak.

Microsoft ürünlerine zam geliyor

Son günlerde dövizde yaşanan dalgalanma ürünlerini yabancı para birimleriyle satan markaları etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda aralarında Apple ve Samsung gibi markaların bulunduğu şirketler ürünlerine zam yapmıştı. Bu konudaki diğer adım ise Microsoft cephesinden geldi.

Microsoft ürünlerine zam geliyor

Dünyanın en büyük yazılım firmalarından biri olan Microsoft da döviz kurlarındaki artışı ürünlerine eklemeye başladı. Firmadan Office ve benzeri ürünlerini halen kullananlara gönderilen mesaja göre fiyatlarda artış yapılacak. Buna göre örneğin Office 365 yıllık paketi 249.99 TL'den 359.99 TL'ye yükseltiliyor. Office paketine kısa bir süre önce zaten zam gelmişti ve fiyatı 179 TL'den 249 TL'ye çıkmıştı. Yeni zam ile Office paketinin fiyatı yüzde 43 oranında artmış oluyor.

Ev aboneliği de zamlandı

2 Ekim 2018'den itibaren geçerli olacak yeni fiyat listesine göre Office 365 Ev aboneliği de zamdan nasibini aldı. Paketin yıllık ücreti ise 150 TL’lik artışla 329.99 TL’den 479.99 TL’ye çıkarıldı.

Alternatifleri var

Eğer Microsoft Office çözümleri size pahalı geliyorsa farklı ve ücretsiz çözümler de var. Bunlardan biri ve en önemlisi Libre Office ücretsiz olarak kullanılabilen popüler bir çözüm. Ücretsiz programı https://tr.libreoffice.org/ adresinden yükleyebilirsiniz. Ayrıca Google Drive üzerinden de Office dökümanlarını da açabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.