Güncel

Microsoft Windows Phone'dan beklediği başarıyı aldı!

Windows Phone sonunda bekleneni verdi fakat sadece bir ülkede!

Microsoft Windows Phone'dan beklediği başarıyı aldı!

Dünyanın en büyük firmalarından Microsoft geçtiğimiz günlerde biricik mobil işletim sistemi Windows Phone'dan beklediği başarıyı kazandı. Beklenen ivmeyi kazandırdı kazandırmasına fakat bu hiç te beklenildiği gibi olmadı. Yani Windows Phone sadece bir ülkede beklenilen başarıyı gösterdi.

Hatırlayacak olursanız, başarılı firma daha önceleri Çin'in akıllı cep pazarında yüzde 7'lik payı ellerinde bulundurduğunu açıklayan Microsoft, şimdi de Finlandiya'da daha yüksek pazar payına sahip olduğunu iddia etti.

1313408335_nokian91.jpg

Geçtiğimiz günlerde StatCounter'ın mobil web tarayıcı istatistiklerine göre, Finlandiya'daki Windows Phone'lu kullanıcılar tüm mobil kullanıcılarının hemen hemen %7.53'lük bir kısmını oluşturduğunu, bunun da Microsoft için büyük bir başarı olduğunu dile getirdi. Windows Phone'un en yukarıda olduğu ülkeler arasında yüzde 1.67 ile Almanya, yüzde 1.63 ile İtalya ve yüzde 1.43 oranla İspanya bulunuyor. İngiltere ve Amerika ise ilk 10 listesine giremese de son zamanlarda Lumia 900 satışlarında müthiş bir artışın olduğu gözlemlendi diyebiliriz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.