Güncel

Microsoft'tan eski bilgisayar kullanıcılarına uyarı!

Microsoft, sistemi eski olan bilgisayarlar için uyarı göndermeye başladı. Detayları aktarıyoruz.

Microsoft'tan eski bilgisayar kullanıcılarına uyarı!

Windows, şüphesiz şuanda kullanılan en popüler işletim sistemidir. Microsoft'un yeni Windows 11 sürümü büyük değişiklik içerecek. Herkes yazılım devinin kullanıcılara neler getirmeye hazırlandığını öğrenmek için 5 Ekim'i bekliyor.

Gerçek şu ki, bu yeni sürümün gelişi ve test edilmesi kullanıcılar için gerçek bir karmaşa yaratmıştı. Tüm bunlara ek olarak, şimdi Microsoft'tan yeni bir açıklama daha geldi. Windows 11'i desteklemeyen bir bilgisayara yüklerseniz sistem kullanıcıları "Garantiniz geçersiz kalabilir" diye sizleri uyaracak.

Windows 11'in piyasaya sürülmesinden bu yana, minimum gereksinimlerin belirlenmesi, kullanıcılar için bir baş ağrısı olmuştu. İlk bilgiler, bir çoğunun bu Microsoft güncellemesinin dışında kalacağını gösteriyor.

Microsoft, eski bilgisayarlarda Windows 11 güncellemelerini engelleyebilir!

Microsoft, Windows 11'i desteklemeyen bilgisayarlara yüklenmesini reddetmiyor, ancak bu sorumluluğu her zaman kullanıcıya bırakıyor. Ayrıca güncellemelerin engelleneceği ve sistemlerin muhtemelen bundan dolayı sorun yaşayacağı konusunda da uyarı geldi.

Merak edilen şey ise, şimdi kullanıcılara gelen mesaj. Microsoft, Windows 11'in yüklenmesiyle ortaya çıkabilecek olası uyumluluk sorunlarına ve bunların bilgisayarınızın garanti süresinin dolmasına neden olabileceği konusunda sizleri uyarması.

Microsoft, sistemi eski bir bilgisayarda istemiyor

Bu mesajla ilgili merak edilen şey Microsoft'un bu güncelleme gereksinimlerindeki israrcı pozisyonu. Marka, kullanıcılar için olası tüm engelleri yaratmaya kararlı gibi görünüyor.

Kullanıcıların nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak. Windows 11'in yükleneceği bilgisayarların çoğu garanti dışı kalacak ve kullanıcılar yeni güncellemeyi kaybedecekler. Bakalım insanlar bu duruma nasıl tepki verecek.

Yorumlar
Yavuz
Bilgisayar eskiyse garantisi olmuyor ki zaten
Cevapla
İlkay
Windows 11'i ben şimdilik yüklemicem, Windows 10 inşallah Windows 7 gibi desteği kesmez, Windows 10'a devamke.
Cevapla
Oktay
Ben geçtim şimdilik beta sürümünü kullanıyorum bı sıkıntı yok.sevdim
Sinan
2025-de kesiyor diye biliyorum , bazı teknoloji youtube kanallarında görmüştüm bu bilgiyi
Mk-ultra
Windows 10 x64 bit v1909 olarak dizüstü bilgisayar satın aldım. Windows 10 X64 21H1 e güncelledim. Windows 11 e yülseltirsem (Windows 11 i destekliyor) garantisi bozulur mu? Bu konuda teknoloji oku dan yardım bekliyorum.
Cevapla
Furkan
Hangi modeli satın almıştınız?
Mizacım böyle
Haberde bahsedilen konu desteklemeyen sistemleri ele alıyor. Sizin dizüstü bilgisayarınız desteklerse sıkıntı olmaz
con vik
eski sistemde kalırım olur biter.. zaten vindovs 10 eski bir işletim sistemi değil ki oldukça iyi ve kullanışlı...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.