Güncel

Microsoft'un logosu mu değişiyor?

Microsoft'un bazı ürünlerinde değişik logo kullandığı görüldü.


Dün CNET yazı işleri müdürü Timothy Fernandez yeni Microsoft aksesuarları dokunmatik klavye ve fare modelleri haberini incelerken araçların kutusundaki Microsoft logolarında ilginç bir gözlem yaptı.

Çoğu kullandığımız cihazlarda ve gördüğümüz her yerde Microsoft logosu italik olarak karşımıza çıkıyor. Bugün alınan yeni ürünlerde ise logonun Segoe UI yazı tipinde ve Windows 8 logosuna benzer bir yapıya sahip olduğu görüldü.

1343964217_ballmermslogo.jpg

Aslında yeni logo tipi daha önce Haziran ayında yapılan Surface etkinliğinde Microsoft CEO'su Steve Ballmer'in arkasındaki ekranda da görülmüştü. Ancak Microsoft'un bunu Windows 8 odaklı olarak etkinliğe özel bir kez yaptığı düşünülmüştü.

Ancak tüm bu donanımlarda da aynı logonun kullanılması göz önüne alındığı zaman, şirketin gerçek kurumsal logosunu değiştiriyor olması düşüncelerine sebep oldu.

1343964242_logocompare.jpg

Microsoft'tan bu duruma açıklama geldi ve açıklama şöyle:

Bu yeni bir logo değildir. Segoe bizim ürün deneyimlerimizde ve pazarlama malzemelerimizde çokça kullandığımız bir yazı tipidir. Görünümde yeni deneyimler yapmak için bu logoyu zaman zaman görebileceksiniz. Ayrıca geleneksel Microsoft logosu kullanılmaya devam edilecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.