Migros, TOGG için harekete geçti! Evet, Migros!

Süpermarketler zinciri Migros, TOGG için önemli ölçüde yarar sağlayacak bir girişime imza atıyor. Şirket, mağazalarında elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti vermeye başlayacak.

Migros, TOGG için harekete geçti! Evet, Migros!

Daha çok süpermarketleri ile tanıdığımız Migros, yeni bir girişimi ile gündemin üst noktalarına oturdu. Aktarılanlara göre Migros, iştiraki olan Migen Enerji ile elektrikli araçlar için şarj ağı işletmeci lisansı alarak bunu yapan ilk perakende şirket oldu.

Yakın tarihte yollarda olacak TOGG için de bu gelişme oldukça önemli. Migros'un mağazalarına elektrikli araç şarj istasyonu eklemesi ile birlikte TOGG sahipleri de şarj istasyonlarına daha hızlı erişebilir. 

Ülkemizdeki elektrikli şarj istasyonları çoğalıyor

Migros'un iştiraki olan Migen Enerji, elektrikli araçlar için şarj hizmetinin sağlanması için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) lisans başvurusu yapmıştı. Başvurunun onaylanmasının ardından Migros, şarj istasyonlarını yaygınlaştırmak için çalışmalara başlamış durumda.

Migros Ticaret A.Ş. Yatırım Geliştirme ve İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer konu hakkında: "Sektörümüzde öncülük ettiğimiz bu hizmeti Türkiye'ye yaymak üzere çalışmalarımız son hızda devam ediyor. Yılın ilk yarısına kadar 19 ilde 50'yi aşkın Migros mağazasında hizmet vermeye başlayacağız. Müşterilerimiz alışverişlerini yaparken, araçlarını da mağazalarımızın önündeki istasyonlarda hızlı ve güvenilir şekilde kolaylıkla şarj edebilecekler." dedi.

Migros

Böylelikle, Migros şarj istasyonlarını yaygınlaştırarak elektrikli araç sahiplerine büyük bir yarar sağlayacak. Özellikle ülkemizde dört gözle beklenen TOGG sahipleri de bu yaygınlaşan elektrikli araç şarj istasyonlarından da yararlanacak.

TOGG, halihazırda olan Trugo şarj istasyonlarını ülkemizin 81 ilinde hizmete sunuyor. Yüksek performanslı ve geniş kapsamlı şarj ağı ismiyle tanımlanan Trugo, TOGG sahiplerinin enerji ihtiyaçlarını karşılayacak.

Trugo TOGG

Trugo'ya ek olarak diğer şirketlerin de elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını yaygınlaştırmaya başlaması oldukça sevindirici. İlerleyen vakitlerde Migros gibi diğer şirketlerin de şarj istasyonlarını hizmete sunması bekleniyor.