Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi 120 milyon TL!

120 milyon TL değerinde yılbaşı çekilişi biletleri bayiler ve dijital platformlarda satışa sunuldu.

Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi 120 milyon TL!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Piyango heyecanı yaşanacak. Henüz Kasım ayında olmamıza rağmen yeni yıl heyecanı başladı. Milli Piyango biletleri de bu kapsamda satışa sunuldu. Bu sene büyük ikramiye ise 120 Milyon TL olacak.

Milli Piyango biletleri için geri sayım şimdiden başladı. Biletler bayiler ve online platformlarda satışa sunuldu. Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 120 milyon TL, dağıtılacak toplam ikramiye tutarı ise 670 milyon 760 bin TL olacak.


120 Milyon TL ödül değerinde milli piyango biletleri satışa sunuldu

Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi 120 milyon TL! - Resim : 1

Bilet fiyatlarına gelecek olursak karşımıza bu rakamlar çıkıyor: tam bilet 120 TL, yarım 60 TL ve çeyrek bilet 30 TL olarak belirlendi. Katılmak isteyenler, yılbaşı biletlerini  bayi ve sabit bayilerin yanı sıra online olarak da alabilecek. Biletler Milli Piyango internet adresi, Milli Piyango Şans Oyunları uygulaması, diğer online platformlardan dijital bilet olarak alınabilir.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek. Çekiliş sonucu 31 Aralık 2021 gecesi açıklanacak. Katılımcılar sonuçlarını Milli Piyango internet sitesinden takip edilebilecek.

Kuralları hatırlatacak olursak, oynanan ve kazanılan bilet tam bilet ise ikramiyenin tamamı, yarım bilet ise ikramiyenin yarısı; çeyrek bilet ise ikramiyenin çeyreği kazanılır. Bir de ek seçenek olarak Amorti var. Birincisi 0-4 arasından ikincisi 5-9 arasından olmak üzere iki basamak çekiliyor. Son basamağı bu iki sayıdan biri olan biletler amorti ikramiyesi kazanır.