Güncel

MIUI 12.5'in geliştirilmiş sürümünün ikinci uygun cihaz listesi! Yeni cihazlar eklendi!

MIUI arayüzünün gelişmiş sürümü için listeye yeni cihazlar eklendi. Detaylar haberimizde.

MIUI 12.5'in geliştirilmiş sürümünün ikinci uygun cihaz listesi! Yeni cihazlar eklendi!

Xiaomi, 10 Ağustos 2021 tarihinde Çin'de MIUI Pad 5 ile birlikte mevcut MIUI işletim sistemi üzerine bir yükseltme olan MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü tanıtmıştı. MIUI 12.5 üzerinde herhangi bir yeni özellik getirmese de, sistemi optimize ederek, sistem performansında önemli iyileştirmeler yapıyor.

Bu güncelleme, Liquid Storage, Atomic Memory, Focus Calculation ve Intelligent Balance olmak üzere dört optimizasyon seçeneği getiriyor.

Ayrıca Xiaomi, güncellemeyi Çin'de alacak toplam 12 modelin daha tanıtımını yapmıştı. Birkaç hafta önce Xiaomi, 2021'in 4. çeyreğinde başlayacak olan MIUI 12.5 Enhanced Edition global kullanıma sunma planını da açıklamıştı. Bu açıklamalardan sonra yeni bir listenin daha olduğu ortaya çıktı. İlk partideki liste sadece 9 cihazı içeriyordu.

Şimdi ise Xiaomi, güncellemeyi daha fazla akıllı telefona genişletmeyi planlıyor ve bu nedenle yetkililer, MIUI 12.5 Enhanced Edition'ın ikinci parti listesini de yayınladılar.

Yetkililere göre, Çin varyantı için toplam 7 akıllı telefon daha güncelleme alacak. MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesini almaya uygun olan cihazların listesini aşağıdaki ikinci parti listesinde inceleyebilirsiniz.

MIUI 12.5 GELİŞMİŞ SÜRÜMÜN İKİNCİ TOPLU UYGUN CİHAZ LİSTESİ

Redmi Note 8

Redmi Note 9 4G

Redmi Note 9 5G

Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 10

Redmi Note 10 Pro

Mi 10 Young Edition

Kararlı sürümün dahili beta sürümü ise 8 Ekim 2021'de kademeli olarak dağıtılacak ve sorunsuz giderse tam sürüm Ekim 2021'in sonunda tamamlanacak. Çin piyasası için çıktıktan sonra bu güncellemenin Global olarak da dağıtımı yapılması bekleniyor.

Xiaomi arayüzünü gittikçe daha optime etmeye çalışıyor. Bu çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yorumlar
Müco
Redmi 10S e gelirmi acaba
Cevapla
Arslan
Resmi note pro var 12.5.1.0 olarak kullanıyorum hızlanır denilen yama telefonu daha çok yavaşlattı. Tamamen hikaye eski sürüm olanlar yüklemeyin bir halta yaramıyor. Yükleyin görün sizde isterseniz...
Cevapla
Kerem
Redmi 9c ye ne zaman gelcek
Cevapla
Kerem
Redmi 9c ye gelirmi
Cevapla
Yusuf
MIUI 13 yazılım güncellemesi POCO X3PRO ya nezaman gelecek teşekkürler sağolun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.