MIUI 13 Widget'larını alması gereken Xiaomi cihazlarının listesi!

Xiaomi, MIUI 13 lansmanında Widgetler üzerinde çok durmuştu. Yeni tasarlanan widgetler sayesinde kullanıcıların bilgiye daha hızlı ulaşmasını isteyen firma, bu isteğine karşılık bazı engellemelere maruz bırakılıyor. Detaylar bu haberimizde.

MIUI 13 Widget'larını alması gereken Xiaomi cihazlarının listesi!

Xiaomi, MIUI 13 Global ROM'da yeni widget özelliklerini maalesef eklemedi. Ancak MIUI 13 Hindistan lansmanında Xiaomi, MIUI 13 Hindistan ROM'unda yeni widget desteği olacağını belirtmişti. 

Şu ana kadar Çin ve Hindistan ROM'u için MIUI 13 kararlı güncellemesini alan cihazların listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz, yani bu cihazlar MIUI 13 widget özelliklerini de alacaklar.

Xiaomi'den Hindistan'a kıyak

MIUI 13 Widget'larını alması gereken Xiaomi cihazlarının listesi! - Resim : 1

Hindistan, Xiaomi'nin en büyük pazarlarından biri. MIUI, Hindistan'da çoğu Xiaomi, Redmi ve POCO cihazı satıldığından Hindistan'da çok önemli bir firma. Bu nedenle Xiaomi, Hintli kullanıcılar için özel MIUI özellikleri sağlamak istiyor. MIUI 13'ün Yeni widget özellikleri MIUI Global'de mevcut değil ancak MIUI Hindistan sürümünde mevcut olacak. 

Yeni MIUI Widget'ları, MIUI 13'ün en önemli özelliklerinden biriydi. MIUI Global, bu widget özelliklerine sahip olmayacakken MIUI Hindistan olacak. Kullanıcılar, Xiaomi'nin bu widget'ları daha sonra MIUI Global'a getireceğini umuyor. MIUI 13 Widget'ları, iOS'a çok benzer bir tasarıma sahip. App Vault'a da eklenen bu widget'lar tasarım açısından büyük ölçüde iyileştirildi. Android ve MIUI widget'ları ayrı olarak listeleniyor. Bu listeye bakarak, yeni MIUI Widget'larının ne kadar farklı olduğunu görmek mümkün.

Xiaomi Google tarafından kısıtlanıyor

Bununla birlikte, MIUI Hindistan, MIUI Çin kadar çok widget'a sahip olmayacak, ancak kullanıcıları memnun etmek için yeterli widget'a ve yeni App Vault özelliklerine sahip olmuş olacak. MIUI 13 Hindistan henüz piyasaya sürülmedi, bu nedenle hangi Widget'ların dahil edilip edilmediği henüz belli değil. 

MIUI 13 Global'de widget ve uygulama kasası bulunmamasının temel nedeni, Google'ın Avrupa bölgesinde kendi uygulamalarını zorunlu hale getirmesidir. Yeni widget'lar App Vault'u temel aldığından MIUI 13 Global'de bu widget'lar üzgünüz ki olmayacak.

İşte o Liste;

REDMI

Redmi Note 10 Pro 5G (China)

Redmi K40 Pro / Pro+ (China)

Redmi K40 (China)

MI

Mi 10S (China)

Mi 11 Lite 5G (China)

Mi 11 Pro / Ultra (China)

Mi 11 (China)

Mi Mix 4 (China)

Mi Pad 5 (China)

Mi Pad 5 Pro (China)

Mi Pad 5 Pro 5G (China)

POCO

Poco F3 GT (India)

Resmi zorunluluğun Xiaomi'den değil de Google tarafından yapılması üzücü bir durum. Bu politika MIUI Telefon, arama, çevirici ve mesajlar içinde geçerliydi. Teknolojioku olarak siz bu politika hakkında ne düşünüyorsunuz?