Güncel

MIUI 13 - Yeni kontrol merkezi, doğal dokunma ve daha fazlası

Xiaomi önümüzdeki aylarda yeni arayüzünü tanıtabilir. MIUI arayüzünü daha iyi hale getirmeye çalışan firma bu konuda çalışmalarına devam ediyor.

MIUI 13 - Yeni kontrol merkezi, doğal dokunma ve daha fazlası

Xiaomi'nin önümüzdeki birkaç ay içinde MIUI 13'ü piyasaya sürmesi bekleniyor. Aslında, söylentiler Çin'de Ağustos ayı için bu sürümün geleceğini söylüyordu. Tabii ki şirket, bir sonraki Android arayüzünün lansman tarihi hakkında da henüz resmi bir bilgi vermedi. Her ne kadar resmi bilgi eksikliği olsada, sızıntıların web'e yayılmasını hiçbir firma engelleyemedi buna Xiaomi'de dahil.

MIUI 12.5'in halefi olacak yeni sürüm hakkında bir dizi ayrıntı sızdırılmaya devam ediyor. Yeni bir rapora göre MIUI 13, Yeni Kontrol Merkezi, Genişletilmiş RAM özelliği, Doğal Dokunma ve diğer birçok özellikle gelecek.

Yeni arayüz: sanal RAM, doğal dokunma ve Yeni kontrol merkezi

MIUI 13 ile gelen yeni özelliklerle ilgili yeni bir rapora göre şirket, Gesture Turbo 2.0 adlı yeni bir özelliği tanıtacak. Bu özel özellik, hareket animasyonlarının akışkanlığını artırmak için çalışacak. Şirket ayrıca “Small Window” adlı yeni bir özelliği de tanıtacak. Bunun muhtemelen, Android 11'den beri mevcut olan ancak bazı programlar tarafından asla keşfedilmemiş olan kayan pencereler anlamına geldiğini varsayıyoruz. Ancak rapor, MIUI 13 kayan pencere için MIUI Cleaner uygulaması ile alakalı bir şey olduğunu da öne sürüyor.

Aşağıda yeni özelliklere ait resimleri görebilirsiniz

MIUI 13 - Yeni kontrol merkezi, doğal dokunma ve daha fazlası - Resim : 1

Daha önce de belirtildiği gibi şirket, Kontrol Merkezi'nde de bazı ayarlamalar yapacak. Örneğin, medya kontrol bildirimi, Bildirim Panelinden Kontrol Merkezi'ne taşınacak. Son olarak Natural Touch 2.0 adlı yeni bir özellik de yapım aşamasında. Bu özellik dokunma yanıtını iyileştirmek için telefonun haptiklerini kullanacak. Tabii ki, tüm bu özellikler henüz doğrulanmadı. Ancak sızıntılar uzun süredir var. Yayınlandığı zaman en doğrusunu hepimiz göreceğiz.

Sizler yeni arayüz ve özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Murat
Redmi note 9 global versiyona için MİUİ 12.5 güncellenmesi ne zaman gelir?
Cevapla
Mizacım böyle
Redmi Note 9 a gelecek ama şuanda buglar gideriliyor gibi. sanırım belki direk MIUI 13 gelebilir
Enes keskin
MIUI 12.5 ile buglar ile mimlenen MIUI arayüzü büyük bir atılım yaparak buglardan neredeyse arındırıldı. MIUI 13 te de bu gelecek efsane özellikler ile kalan buglar giderilirse rakipsiz bir işletim sistemi haline gelecek...
Cevapla
Gizlilik
Bunlarin hiçbiri öyle abartildigi gibi değil
Cevapla
Yorumcu
Hoparlör sesi kendi kendine kisip açması duzeltecekmi peki
Cevapla
telefonum poco x3 pro
oyle bisey yok
Talip
İlk önce bu ipneler sensör sorunlarını ortadan kaldırsinlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.