Güncel

Google Play Store yeni bir gizlilik özelliği alıyor!

Google, Play Store uygulamasının alacağı yeni gizlilik özelliğini duyurdu. İşte detaylar.

Google Play Store yeni bir gizlilik özelliği alıyor!

Sosyal medyada gizlilik ve güvenlik artık öncelikli konumda. Bu kapsamda Google da Play Store uygulaması için yeni gizlilik özelliklerini duyurdu.

Google, Play Store'un güvenlik bölümü için devam eden bir tasarım ortaya çıkardı. Şirket, veri toplama, gizlilik ve güvenlik uygulamaları hakkında bazı güncellemelere odaklanacak. 

Google yeni gizlilik tasarımında toplanan veri türleri ve verilerin şifrelenip şifrelenmediği de dahil olmak üzere bir çok özellik sunacak. Play Store, indirilmeden önce uygulamaların veri gizliliği özelliklerinin bir özetini de kullanıcılara sunacak. Ayrıca, toplanan verilerin ne için kullanıldığı hakkında daha fazla ayrıntı görmek  için bir "Ayrıntıları gör" seçeneği de geliyor.

Google, Play Store uygulamasıyla bazı gizlilik özellikleri sunacak

Google Play Store yeni bir gizlilik özelliği alıyor! - Resim : 1

Google, bu bölümün geliştiricilere "kullanıcıya gizlilik ve güvenlik uygulamaları hakkında daha derin bir fikir vereceğini söylüyor. Güncellemeler ayrıca uygulamanın toplayabileceği verileri ve nedenini de açıklayacak. Tüm bu bilgiler, kullanıcı bir uygulamayı indirmeden önce sağlanacak. Google, bu bilgileri sağlamayan uygulamaların güncellemelerinin engellemeyi de planlıyor.

Google'ın tüm üçüncü taraf ve birinci taraf Google uygulamaları için gelen güvenlik bölümü, Apple'ın App Store'una çok benziyor. Apple ve Google'ın argümanlarının temel bir parçası, mağazalarının mobil kullanıcıları güvende tutmaya yardımcı olması. Gizlilik etiketleri ve güvenlik bölümleri gibi yeni girişimler, bu argümanları destekleme girişimi gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.