Güncel

MIUI 13 Yeni widget sistemi hakkında netleşen detaylar!

MIUI 13 ile birlikte sunulan İOS benzeri widget sistemi tasarım açısından göze hoş gelen yenilikler arasındaydı. Ancak bu widget sistemi her bölge için sunulmadı. Bu özellik hakkında bazı detayları sizlerle paylaşıyoruz.

MIUI 13 Yeni widget sistemi hakkında netleşen detaylar!

Xiaomi'nin MIUI 13 güncellemesi, Global (MI) ve EEA (EU) bölgelerinde yeni widget özelliklerini içermez. MIUI 13'ün yeni widget'larını destekleyen bölgeler Hindistan, Endonezya, Rusya, Tayvan ve Türkiye olacak. Aşağıda MIUI 13 widget özelliğini alan Xiaomi cihazlarının listesini sizlere sunuyoruz.

Hindistan, Xiaomi'nin en büyük pazarlarından biri. MIUI, Hindistan'da çoğu Xiaomi, Redmi ve POCO cihazı satıldığından Hindistan'da çok önemlidir. Bu nedenle Xiaomi, Hintli kullanıcılar için özel MIUI özellikleri sağlamak istiyor. MIUI 13'ün Yeni pencere öğesi özellikleri MIUI Global (MI) ve EEA (EU) bölgelerinde mevcut değildir, ancak MIUI Hindistan sürümünde kullanılabilecektir.

Yeni MIUI Widget'ları MIUI 13'ün en önemli kopya (iOS) özelliklerinden biriydi. MIUI Global (MI) ve EEA (EU) bu widget özelliklerine sahip olmayacak, MIUI Hindistan ise bu özelliklere sahip olacak. Diğer kullanıcılar, Xiaomi'nin bu widget'ları MIUI Global'a getireceğini umuyorlar.

MIUI 13 Widgetleri sorunu neden var?

MIUI 13 Widget'ları, iOS'a çok benzer bir tasarıma sahip. App Vault'a (Uygulama Kasası) da eklenen bu widget'lar tasarım açısından büyük ölçüde iyileştirildi. Android ve MIUI widget'ları ayrı olarak listeleniyorlar. Bu, yeni MIUI Widget'larının ne kadar farklı olduğunu gösterir.

Bununla birlikte, MIUI Hindistan, MIUI Çin kadar çok widget'a sahip olmayacak, ancak kullanıcıları memnun etmek için yeterli widget'a ve yeni App Vault özelliklerine sahip olacak. MIUI 13 Hindistan henüz piyasaya sürülmedi, bu nedenle hangi Widget'ların dahil edilip edilmediği henüz belli değil.

MIUI 13 Global (MI) ve EEA (EU)'da widget ve uygulama kasası bulunmamasının ana nedeni, Google'ın Avrupa bölgesinde kendi uygulamalarını zorunlu hale getirmesidir. Yeni widget'lar App Vault'u temel aldığından, MIUI 13 Global (MI) ve EEA (EU) bu widget'lara sahip değildir.

MIUI 13 Widgetlerini alacak olan modeller

Redmi

Redmi K40 Gaming (Çin)

Redmi Note 10 Pro (Endonezya)

Redmi Note 10 Pro (Tayvan)

Redmi Note 10 (Çin)

Redmi K30S Ultra (Çin)

Redmi K30 Pro (Çin)

MI

Xiaomi Pad 5 (Tayvan)

Mi 11X Pro (Hindistan)

Mi 10 (Çin)

Xiaomi Civi (Çin)

POCO

POCO X3 GT (Endonezya)

10 Şubat'ta olan liste

REDMI

Redmi Note 10 Pro 5G (Çin)

Redmi K40 Pro / Pro+ (Çin)

Redmi K40 (Çin)

MI

Mi 10S (Çin)

Mi 11 Lite 5G (Çin)

Mi 11 Pro / Ultra (Çin)

Mi 11 (Çin)

Mi Mix 4 (Çin)

Mi Pad 5 (Çin)

Mi Pad 5 Pro (Çin)

Mi Pad 5 Pro 5G (Çin)

POCO

Poco F3 GT (Hindistan)

Yorumlar
Adıye
İnanın çok abartmaya başladınız. Yahu nedir bu mi hayranlığınız bu firmanın tema widget gibi bes para etmez özelliklei kadar baska firmalarin haberini yapmiyorsunuz
Cevapla
Oğuzhan
Firmalar böyle haber değeri taşınacak ve cihaz özelleştirme gibi özellik getirmediği için olabilirmi
Bysalgin
Şimdi yukarda diyorsun ki Türkiye için widget kullanılabilecek.Asagida kullanılabilecek olan cihazların listesi var ama tr yok ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.