Güncel

MIUI 13'ü alacak ilk cihazlar netleşti! Sadece iki tane mi?

MIUI 13 hakkında bu aralar çok haberlerin ortaya çıkması, yeni arayüzün tanıtılmasının yaklaştığı anlamına geliyor. MIUI 13 hakkında bir son gelişme daha paylaşıldı.

MIUI 13'ü alacak ilk cihazlar netleşti

MIUI 13 gittikçe yaklaşıyor gibi görünüyor. Firma MIUI 13 ile piyasaya sürülecek ilk Xiaomi telefonları hakkında bir liste yayınlanmazken, Xiaomi CEO'su Lei Jun bu konuda şuana kadar yeterli ipuçları verdi.

Lei Jun MIUI 13'ü çok sevmiş

Yeni MIUI hakkında kendisi “ MIUI daha iyiye gidiyor ve kesinlikle her zamankinden daha iyi olacak ” yorumunu yaptı. Android 12'nin gelmesi nedeniyle ertelenmesine rağmen, sadece birkaç gün önce CEO, MIUI 13'ün yıl sonundan önce geleceğini doğruladı.

Xiaomi Mix 4'ün şirketin yeni özelleştirme katmanını yayınlayacağı ilk cihaz olacağına dair söylentilere rağmen, Xiaomi 12 ve 12 Pro amiral gemilerinin yıl sonunda tanıtılma ihtimali söz konusu olduğunda, yeni MIUI sürümünün bu telefonlar ile büyük bir lansman gerçekleştirmesi düşünülüyor.

İşletim sisteminin yeni sürümünü çok yakında alacak olan diğer cihazlar, şirket tarafından 3 yıl güncelleme garantisine sahip ilk cihaz Xiaomi 11T ve 11T Pro olacak. Cihazların geri kalanı, bu ay gerçekleşecek bazı akıllı telefonların tanıtılmasının ardından MIUI 13'ün yeni sürümünü kademeli olarak alacak.

Şirketin yeni akıllı telefonlarını bu yıl sonunda tanıtma ihtimali söz konusu. Eğer bu yıl sonunda tanıtım olursa yeni arayüzün de gelme ihtimali olacak. Ancak tanıtım olmaz ise 2022'nin ortalarına doğru yada ilk aylarında bu sürümü görebileceğiz.

Ayrıca şuanda Xiaomi 12 ve 12 Pro'nun Çin dışında satışlarına izin veren sertifikalar alınmaya başlaması, cihazların erken tanıtılma ihtimalinin olduğunu gösteriyor.

Yorumlar
Kullanıcı
Poco X3 NFC güncelleme alacakmı
Cevapla
Yiğit
Redmi 9 T güncelleme alacak mı
Cevapla
Evet
Evet
Yiğit
Redmi 9 T güncelleme alacak mı
Cevapla
Omar
Poco M3 güncelleme alacak mı
Cevapla
Abdulmutallip Turgut
Not9 pro kullanıyorum çok güzel memnunum yapanların ellerine sağlık benim için mükemmel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.