Güncel

Orkun Işıtmak'a "kreş videosu" yüzünden sosyal medyadan tepki yağdı

Fenomen Orkut ışıtmak'a bir videosu yüzünden sosyal medyadan tepki yağdı.

Orkun Işıtmak'a "kreş videosu" yüzünden sosyal medyadan tepki yağdı

Fenomen Orkun Işıtmak'ın YouTube üzerinden son yayınladığı videosu sosyal medyadan tepki aldı. Ünlü YouTuber en son videosunda bir günlüğüne kreş öğretmeni oldum temalı bir içerik üretmişti. Kreşteki 3 yaşındaki çocuklara bir günlüğüne 'öğretmenlik' yaptığı anları paylaşan fenomene tepki yağdı. Orkun Işıtmak hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan eleştiri aldı.

Bir günlüğüne anaokulu öğretmeni olan Orkun Işıtmak'ın videosuna bu konuda eğitimi olmadığı halde öğretmenmiş gibi davranması sebebiyle tepki gösterildi. Pedagojik bilgisi olmadığı halde video çektiği için tepki alan YouTuber kısa sürede Twitter'da da gündem oldu.

Söz konusu videoda ayrıca çocukların ağlaması ve yüzlerinin görünmesi de eleştiri aldı. Işıtmak ise, yaptığı açıklamada "ailelerden yazılı izin alındığını ve videonun pedagoglar tarafından onaylandığını savundu". Ancak sosyal medyadaki tepkiler son bulmadı.

Orkun Işıtmak'a "kreş videosu" yüzünden sosyal medyadan tepki yağdı

3 yaşında olan çocuklara videonun başında Işıtmak 'Öğretmeniniz artık yok, ben geldim" ifadelerini kullanıyor. Bu da o yaştaki çocukların anlayacağı bir espri olmaması sebebiyle eleştiri aldı. Video her kesimden tepki topladı. Işıtmak ise konuyla ilgili olarak:  "Video özelinde bazı Instagram hesapları bot hesaplarla Twitter üzerinden bu video hakkında saldırı başlatmışlar. Öncelikle video çekimi öncesi okuldan ve tüm çocukların ailelerinden yazılı izin alındı. Her zaman çocuklarımız dahil herkese iyi örnek olmaya çalıştım. 2 tane akılsız Instagram hesabının takipçilerine 'SALDIRIIN' demesiyle bu durum değişmeyecek." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Bwrmuda Uçgeni
Artist sen akillimisin ki.baskalarina akilsiz diyorsun mahkeme açılması gerekir hakkinda
Cevapla
Bwrmuda Uçgeni
Bu artist görünümlü kişi 3 yaşındaki çocuklar ile dalga geçmiş yurt müdürü neden ona o yetkiyi vermişki? İpini koparan kişiler öğretmen olmaz ve çocukların psikoloji ile iate böyle oynarlar.. çocukları okuldan uzaklaştırılan..,
Cevapla
Rüzgar
Bence sizene
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.