Güncel

MIUI 13'ün Geliştirici beta sürümünde yeni değişiklikler var!

MIUI 13 güncellemeleri, bazı modellerde ciddi birtakım sorunları beraberinde getiren bir güncelleme olmuştu. Firmanın geliştirici ekibi bu sorunlar için bazı değişiklikler yapmaya ve sorunları gidermeye çalışıyorlar. Detaylar bu haberimizde.

MIUI 13'ün Geliştirici beta sürümünde yeni değişiklikler var!

Xiaomi topluluğu, MIUI geliştirme sürümü kapalı beta güncelleme talimatlarını yayınladı. Duyuruda, Android 12'deki bazı büyük kodların yeniden düzenlemesi nedeniyle, size nispeten daha iyi bir yükseltme deneyimi sunmak için yükseltme planının erteleneceği belirtildi.

Xiaomi Mi Pad 5 Pro 5G, Mi Pad 5 Pro, Mi Pad 5 şimdi Android 11 sürümüne geri dönüyor. Firma kullanıcılara Android 11 güncellemesini vermeye devam ediyor.

Ayrıca, Android'in ana sürüm yükseltmesi nedeniyle Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30 Extreme Commemorative Edition ve Redmi Note 9, mart ayından itibaren dahili testlerin yayınlanmasını askıya alacak.

 

Duyurunun tam metni:

MIUI geliştirici ara yüzü dahili test sürümü (22.3.4) bazı modeller için yayınlandı. 

 • Android 12'deki büyük kod yeniden düzenlemesi nedeniyle, yükseltme planı ertelenecek. Size nispeten daha iyi bir yükseltme deneyimi sunmak için Xiaomi Mi Pad 5 Pro 5G, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 şimdi Android 11 sürümüne geri yüklenecek. Anlayışınız için teşekkürler.
 • Android'in ana sürüm yükseltmesi nedeniyle, Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30 Extreme Commemorative Edition, Redmi Note 9, Mart'tan itibaren dahili beta sürümünü askıya alınacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 • MIUI'nin ana sürüm yükseltmesi nedeniyle MIX FOLD, dahili testlerin yayınlanmasını askıya alacaktır, anlayışınız için teşekkür ederiz.
 • Dahili test merkezinin yeni yükseltmesi ve dahili test kurallarının duyurusu, görüntülemek için buraya tıklayın.
 • Geliştirme sürümünün dahili beta sürümü kademeli olarak onarıldıktan sonra, geliştirme sürümünün genel beta sürümü birbiri ardına yayınlanacaktır. Android 12'nin bilinen sorunlarını görüntülemek için buraya tıklayın.
 • Kararlı sürümün dahili testi için, geliştirme sürümüne geçilmesi ve dahili testin sıfırlanması gerekir. Lütfen daha fazla bilgi için tıklayın.
 • Mi hayranlarına nispeten daha iyi bir sürüm deneyimi yaşatmak için, ara sıra yeniden başlatma sorununun çözülmesi nedeniyle, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11, Redmi K40 Pro, Mi 11 Youth Edition, Mi 10S, Redmi K40, Mi MIX 4, Mi 10 Extreme Commemorative Edition, Xiaomi Civi, Redmi K30S Extreme Commemorative Edition, Mi 10, Mi 10Pro, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite, Redmi Note 9 Pro, Redmi K30, Xiaomi 11 Youth vitality versiyonu, Xiaomi 12X bugün askıya alındı, anlayışınız için teşekkür ederiz
 • Mi Hayranlarına nispeten daha iyi bir sürüm deneyimi sunmak için MIUI geliştirme sürümü 22.3.2 ve 22.3.3 sürümleri, ara sıra yeniden başlatma sorununun çözülmesi nedeniyle askıya alınmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Değişiklik günlüğü

Sistem

 • Kullanıcı deneyimini etkileyen bazı sorunları optimize edin

Not:

 • Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, MIUI sistemindeki bazı uygulamalar ayrıştırılır ve MIUI sisteminin bir parçası olan uygulama mağazasında yükseltilebilir.

Yükseltme Talimatları

 • MIUI geliştirme sürümü, “Ayarlar → Cihazım → MIUI Sürümü” girilerek çevrimiçi olarak yükseltilebilir, lütfen yükseltmeden önce önemli verilerinizi yedekleyin.
 • Bazı modeller, işlev giriş süresi nedeniyle biraz farklılık gösterebilir. Belirli işlevler için lütfen mobil telefonunuzun günlüğüne bakın.
 • Xiaomi cep telefonları için ROM kurma eğitimini görüntülemek için buraya tıklayın.

MIUI geliştirme sürümü nedir?

Geliştirme sürümü: Sorunlu geri bildirim ve test için birkaç kıdemli öğrenmeye açık ruhlu hayranlara sağlanan bir test sürümüdür. İstikrarı tahmin edilemez. Bu cesur maceracı ruhlu insanlar sayesinde geliştirme sürümünü deneyimleyebilirsiniz.

Yorumlar
Adıye
Son bir yılda kaç tane mıuı haberi yaptınız farkındamısınız. İsmi Mİ HABER olafak değiştirin sizi kimse yadırgamaz o zaman
Cevapla
Hasna Selman
Evet, Türkiye'de MIUI haberi yapan (adam gibi) başka bir haber kaynağı yok. O yüzden buna katılıyorum ve admin/adminler lütfen bu şekilde devam edin!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.