MIUI, Xiaomi'nizin sıcaklığının durumunu ayrıntılı gösterecek!

MIUI yeni özelliklere kavuşmayı bekliyor. Sisteme entegre edilecek birçok özelliği barındıran Xiaomi bu özelliklerle çok daha pratik olacak.

MIUI, Xiaomi'nizin sıcaklığının durumunu ayrıntılı gösterecek!

Birçok akıllı telefon kullanıcısı, aynı dahili bileşenlerinin iyi durumda kalmasını sağlamak için telefonlarının sıcaklığı konusunda endişe yaşar. Ancak telefonlar, yüksek grafik talebi olan uygulamaları veya oyunları çalıştırdığında yüksek sıcaklıklar meydana gelir.

MIUI, genel olarak bir akıllı sıcaklık takibi sunabilen ve pilinizin durumunu görüntüleyebileceğiniz bir ayar getiriyor. Bu yeni ayar sayesinde Xiaomi kapalı beta 21.11.15 versiyonu ile bataryanızın durumunu görebilir, sıcaklığını hızla bilebilir ve o sıcaklığı doğru çalışması için yeterli olup olmadığı anlayabilirsiniz.

Telefonunuzun sıcaklığının doğru olup olmadığını bilmek her zamankinden daha kolay olacak

Xiaomi'nin pil sıcaklığı monitörü dört farklı durumu gösteriyor bunlar: Zayıf, Normal, İyi ve Mükemmel. Bu gösterge sayesinde, nasıl değiştirmeye karar verdiğinizi görebileceksiniz.

MIUI, Xiaomi'nizin sıcaklığının durumunu ayrıntılı gösterecek! - Resim : 1

Bu basit ayar ile, üçüncü taraf uygulamaları kurmak zorunda kalmadan dahili bileşenleri mümkün olan en iyi durumda tutmak için sistemin sıcaklığını iyi veya kötü durumda olduğunu MIUI arayüzü anlayıp, değişiklik yapıp yapmayacağınızı bir bakışta görebileceksiniz.

Unutmayın, ne yazık ki bu özellik MIUI Kapalı Beta'nın en son sürümünde mevcut olan bir ayar. Bu yüzden özelliğin telefonlara entegre olmasını bir sonraki güncellemelerle birlikte görebiliriz. Belki de doğrudan MIUI 13'ün yayınlanmasıyla ulaşabileceğiz.