MIUI'ye akıllı araç kutusu özelliği geliyor!

Xiaomi MIUI arayüzünü geliştirmeye devam ediyor. Bu arayüz çok pratik bir özelliğe kavuşacak.

MIUI'ye akıllı araç kutusu özelliği geliyor!

Xiaomi, Güvenlik uygulaması ek özelliklere kavuşuyor. Şüphesiz MIUI ile etkileşim şeklini tamamen değiştirecek önemli bir yenilik geliyor. Akıllı Araç Kutusu, bize en çok kullandığımız uygulamaları gösteren, oldukça yetenekli bir özellik olarak çıkacak.

Bize bu yeni uygulama kutusunun neye benzediğini ve özelleştirme seçeneklerinin neler olduğunu görebileceğimiz çeşitli resimleri XIAOMIUI açıklıyor.

Yeni MIUI Akıllı Araç Kutusu

Ayrıntılı olarak bu yeni yan menü, Güvenlik uygulamasından V5.6.9.211028.0.1 güncellemesiyle MIUI'ye geliyor. Bu güzel özellik şimdilik her zamanki gibi, yalnızca MIUI Çin ROM'unda kullanılabiliyor.

Aşağıda gördüğümüz gibi, bu yeni yan menü veya uygulama kutusu, en son veya en sık kullanılan uygulamaları içeren Xiaomi Pad 5'te de bulabileceğimiz uygulama yuvasına çok benzeyen bir tasarımla geliyor.

MIUI'ye akıllı araç kutusu özelliği geliyor! - Resim : 1

Ek olarak, bizlere kısmen MIUI'nin yüzen topunu hatırlatan bu yeni menü, son derece özelleştirilebilir olarak sunuluyor. Otomatik olarak gizlememize, konumu ayarlamamıza veya görüntülenecek uygulamaların bir bölümünü seçmemize izin veriyor.

Bu yeni Akıllı Araç Kutusu sayesinde uygulama çekmecesine veda edebilirsiniz. Muhtemelen yüklediğiniz on uygulamadan yalnızca iki veya üçünü sık sık kullanan birisi iseniz bu özellik işinize çok yarayacaktır. Çok uygulama kullananlar içinde pratik olacak.

MIUI'ye akıllı araç kutusu özelliği geliyor! - Resim : 2

Gerçekten güzel bir özellik ancak şu anda bu yenilik yalnızca MIUI Çin ROM'u için mevcut. Muhtemelen MIUI 13 ile birlikte Küresel ve Avrupa ROM'unda bütün kullanıcılara ulaştırılacaktır.

ROM farklılıklarının azalması firma için avantajlı olacaktır. Çin'deki kullanıcılara sunulan bir takım özellikler şuanda Global ROM kullanıcıları için mevcut değiller. Böyle olmasının tek nedeni ROM farklılığı. Çin'de kullanılan aynı telefonda bazı özellikler varken, Global pazardaki aynı cihaz için bu özellikler maalesef sunulmuyor.