Güncel

Musically isim değiştirdi

Son günlerde oldukça popüler olan ve özellikle gençler tarafından çok ilgi gören Musical.ly, TikTok ile birleştirme kararı aldı. Uygulamanın ismi ise artık TikTok.

Musically isim değiştirdi

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen musical.ly Android ve iOS uygulaması ile müzikler eşliğinde eğlenceli videolar çekmenize yaramakta. Hızlı, yavaş ve zaman atlamalı seçenekleri yer alan bu uygulamada değişik ses efektleri ve popüler müzikler yer almakta.

Seçtiğiniz müzik devreye girdiğinde ön kameranız ile müziğin ritmine göre videonuzu çekmektesiniz. Uygulama içerisinde yaptığınız video kliplerini Facebook, WhatsApp, Instagram gibi ağlarda arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz.

Ayrıca sadece kendi telefonunuzda kendi yaptığınız videoları değil başka kişilerin yapmış olduğu eğlenceli klipleri görme imkanınız bulunmakta. Neden bunları anlatıyorum peki? Çünkü Musical.ly ismine veda eden kullanıcılar bugüne kadar çekmiş oldukları tüm videolara artık TikTok üzerinden ulaşabilecekler.

Musically'nin ismi değişti!

Son günlerde oldukça popüler olan ve özellikle gençler tarafından çok ilgi gören Musical.ly 100 milyon aktif kullanıcısı ile ByteDance’ın ABD pazarına girmek için en büyük stratejisiydi. 

ABD araştırma firması Sensor Tower’a göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde ise TikTok dünyada en çok indirilen İOS uygulaması oldu. şirket, Musical.ly’i TikTok ile birleştirme kararı aldı. Musical.ly'nin ortak kurucusu ve TikTok'un başkan yardımcısı Alex Zhu, “İki uygulamayı birleştirerek kullanıcıların her iki deneyimden de faydalanmasını istiyoruz. Asıl amacımız, herkesin yaratıcı olabilecekleri bir topluluk yaratmak” dedi.

TikTok'un Çin'deki popülaritesini ABD'de başarıya götürüp götüremeyeceğini zaman gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.