Güncel

NASA gezgini Perseverance, Mars’ta dolanmış kordon buldu

NASA gezgini Mars yeni fotoğrafıyla meraklandırdı. Perseverance, Mars'ta ilginç bir şekilde dolanmış kordona rastlandığı görüldü.

Mars'ta yeni gizemli bir cisim bulundu! Bakın ne çıktı

NASA'nın Perseverance gezgini Mars'ta gezinmeye tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz dönemden bu yana birçok ilginç fotoğraf yakalayan ve sosyal medyada gündem olmayı başaran Perseverance, Mars'ta garip çöpler bulmaya devam ediyor. 

Mars'ta dolanmış kordon buldu

18 Şubat 2021 tarihinde Kızıl Gezegen'e inmeyi başaran ve yanında birtakım iniş takımı da götüren Perseverance, Jezero Krateri'nde gezinmeye devam ediyor. Şimdiye kadar yaklaşık 12 km'lik yol alan gezgin, son olarak ilginç şekilde dolanmış kordona rastladı.

Sosyal medyanın gündemine düştü

NASA bu kordonla ilgili detaylı bilgi vermese de, Perseverance'ın iniş takımına ait olduğu belirtildi. İndiği bölgenin gizemlerini çözmeye çalışan gezgin, kendinden bazı parçaları yakalamayı da ihmal etmiyor. Ancak görsel, sosyal medyada gündem olmuş gibi duruyor.

Mars'a merak giderek artıyor

Haziran ayında Mars gezgini, bazı kayaların arasına sıkışmış çöplerin fotoğrafını çekti. Birkaç hafta önce yayınlanan "Mars kapısı" ise oldukça merak uyandırdı. Şimdi ise 2021 yılında Kızıl Gezegen'e inerken bıraktığı atıkları toplamaya başladı.

Ayrıca bir süre önce "Mars yüzeyindeki detay çukur mu tepe mi" tartışması ortaya çıktı. NASA tarafından paylaşılan Mars fotoğrafları çukur ve kraterlere ait. Zaten aşağıdaki görselde de kraterin yakınlaştırılmış hali bulunuyor.

Buna ek olarak Mars'ın toprak ve kaya yapısı Dünya'dan farklı olduğu için yeryüzü şekilleri de alışageldiğimizin dışında. Örneğin yukarıdaki fotoğrafta solda yer alan görüntü aslında bir tepe. Fakat içerisindeki çukurun içinde bir tepe daha var.

Yorumlar
Marslı Cavidan
Evet burda yaşıyoruz. O kablo gibi şey de benim göbek bağım, büyük büyük babam kokpitten fırlatmış. Dünyayı ele geçirmek için bir totem bu sadece. Lozan’ın gizli maddeleri sayesinde dünyaya saldıramıyoruz. 2023 de gizli maddeler kalkacak ve önce Yozgat Çankırı Çorum’u ele geçirerek tüm dünyanın leblebi stoklarını tüketeceğiz. Sonra da tüm dış güşleri işgüşler yapıp dışarı çıkacağız ki güşleri bize etki edemesin. Hayırlı işler. Rumuz: Marslı Cavidan dışgüşler temsilcisi
Cevapla
Mahmud Dayı
İnsanlığa yalan söylüyorlar.Paylaşılan görsellerin hepsi palavra.Uzaylı istilası ile dünya yı talan edecekler.Hepsi onun hazırlığı.
Cevapla
İhsan
Dünyayı pislediniz şimdi oralarmı kaldı
Cevapla
Turgut
Eğer soldaki taşı bir tepe olarak görüyorsanız, bu kablonunda tepe büyüklünde olması gerekir.
Cevapla
NASA
Denizin altından çektik sizde inandinız herşeye hemen inanmayın.;)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.