Güncel

Netflix Minnoşlar filmini yayından kaldırdı!

Büyük tepki çeken ve pedofili simgeleri barındıran Minnoşlar filmi Netflix'te yayınlanmayacak. Konuyla ilgili resmi açıklama geldi.

Netflix Minnoşlar filmini yayından kaldırdı!

Geçtiğimiz günlerde hem Türkiye hem dünyada büyük yankı uyandıran Netflix'te 9 Eylül'de yayınlanacak olan Minnoşlar (Cuties) filmi yayından kaldırıldı. Konuyla ilgili resmi açıklama yapan Netflix, filmin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Muhtemelen film bir daha Türkiye'de yayınlanmayacak. 

Netflix Minnoşlar filmini yayından kaldırdı


Konuyla ilgili resmi bir yazılı açıklama yapan Netflix Minnoxlar filminin yayın tarihini ertelendiğini duyurdu:

“RTÜK’ün Cuties/Minnoşlar filmine yönelik taleplerini değerlendirdiğimiz bu süreçte, filmin Türkiye’deki yayın tarihini erteleme kararı aldık.”

Saygılarımızla,

Ne olmuştu?

Netflix'te 9 Eylül'de yayınlanacak olan Minnoşlar (Cuties) filminde pedofili öğeleri olduğu için sosyal medyada hem dünyada hem Türkiye'de büyük tepki çekmişti. Tepkiler üzerine açıklama yapan Netflix, filmin tanıtımında yer alan 'dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur' ifadesini değiştirmiş, ancak filmin vaad edilen tarihte gösterimde olacağını açıklamıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Netflix'te, 9 Eylül 2020 itibariyle yayınlanmaya başlanacak olan ve 11 yaşındaki bir çocuğu konu alan filme ilişkin yazılı bir açıklama yapmış ve film ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması için RTÜK'e başvuruda bulunmuştu. RTÜK'ten yapılan Netflix'e yapılan uyarıda "Çocuk istismarı iddiasıyla tartışılan film kaldırılsın" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Netşfilekşş abartıyorsun ama...böyle olmaz bak...ağzına acı biber sürerim akıllı ol:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.