Güncel

Netflix müjdeyi verdi! Beklenen o özellik nihayet geldi!

Sevilen akış platformu Netflix, uzamsal ses desteğini genişletiyor. Neredeyse sinema keyfi sağlayacak olan bu özelliğe erişmek kolaylaşıyor. İşte detaylar.

Netflix müjdeyi verdi! Beklenen o özellik nihayet geldi!

Netflix, bir blog paylaşımında uzamsal ses desteğinin artık çok daha fazla içerikte yer aldığını belirtti. Buna ek olarak çevrim dışı içerik indirmek için ekran artışı da yapıldı. Daha önemli olan uzamsal ses ise Netflix kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özellikti. Son açıklama ile birlikte bu özelliğin artık erişilebilir hale geldiği belirtiliyor. Ancak bu özelliğe erişmek için bir şey gerekli.

Netflix'in uzamsal ses desteği geldi ancak bir şart ile

Ülkemizde oldukça kullanılan dizi ve film platformu Netflix, kullanıcıların platformdaki deneyimini geliştirmek için büyük çabalar gerçekleştiriyordu. Son zamanların en beklenen özelliği olan 'Uzamsal Ses' teknolojisi artık 700'den fazla dizi ve filmde yer alıyor.

Netflix Uzamsal ses

Ancak bu teknoloji yalnızca 'Özel Plan' isimli abonelik türüne geldi. Bu abonelik, Netflix'in en pahalı hizmeti arasında yer alıyor. Yani bu uzamsal ses özelliğini denemek için Netflix'in en pahalı üyeliğine sahip olmanız gerekli.

The Wednesday gibi birçok dizi uzamsal ses desteğini kapsıyor

Dünyada milyonlarca izleyiciye sahip olan The Wednesday dizisi, uzamsal ses desteğine kavuşan dizilerden yalnızca birisi oldu. The Watcher ve birçok ünlü diğer dizi de bu özelliği artık sunabiliyor.

İyi güzel de bu uzamsal ses özelliği gerçekten ne işe yarıyor?

Netflix'in en pahalı aboneliği ile erişilebilen uzamsal ses özelliği, izleyicilerin ses deneyimini Netflix'in standartlarının ötesine götürüyor. Ses kalitesini çok yüksek derecede artıran uzamsal ses özelliği, ses faktörleri daha net ve derin bir şekilde duyabiliyor. Böylelikle kullanıcılar sinema havasını yaşayabiliyor.

Yorumlar
Beyefendi
Sıcak Kafa dizisini iptal ettikleri için 2 yıllık aktif üyeliğimi iptal ettim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.