Güncel

Netflix Türkiye için beklenen adımı sonunda attı

Dijital yayın sektörünün öncü ismi Netflix Türkiye için beklenen adımı sonunda attı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Netflix Türkiye için beklenen adımı sonunda attı

Dijital yayın sektöründeki lider isimlerden biri olan Netflix son dönemde Türkiye'de ürettiği içeriklere çok daha fazla önem vermeye başladı. Geçtiğimiz yıllara göre kıyasladığımızda 2020 içerisinde Netflix tarafından "Made in Turkey" etiketiyle izleyicilerin beğenisine sunulan içeriklerin çok daha fazla ulduğunu görüyoruz.

Türkiye'de üretilen bu içerikler dünyanın her köşesinde milyonlarca insana ulaşıyor. Yani Netflix bir şekilde iyi ya da kötü Türkiye'nin reklamını da yapmış oluyor. Hali hazırda Netflix'te yayınlanan "Made in Turkey" içeriklerini en fazla takip eden ülkeler ise ABD, Arjantin, Avustralya, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Kolombiya, Meksika, Polonya, Suudi Arabistan ve Şili olarak sıralanıyor.

Netflix Türkiye için beklenen adımı sonunda attı - Resim : 1

Netflix Türkiye için beklenen adımı sonunda attı

Netflix genel olarak her ülkede ofis açmıyor. Sadece kullanıcı sayısının belli bir seviyeyi aştığı ve kaliteli içerikler çıkardığı ülkelerde ofisler kuruyor. Şimdiye kadar Türkiye'de herhangi bir Netflix ofisi yer almıyordu. Fakat ülkemizdeki Netflix kullanıcı sayısının günden güne artmasıyla birlikte Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings Türkiye'deki ilk ofislerini açma kararını verdiklerini söyledi.

Hastings açılması planlanan ofis ile ilgili olarak şunları söyledi;

"Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz."

Görünen o ki 2021'de "Made in Turkey" etiketine sahip çok daha fazla içerikle karşı karşıya kalacağız.

Yorumlar
Recepçi Mehmet
Şu Recep İvedik'i de hiç sevemedim. Onu bunu bilmem ben Cem Yılmaz/Yılmaz Erdoğancıyım
Cevapla
Scichi Donjuan
Televizyon izliyorum ben bu ülkenin gerçek MEMLEKET sevdası olmaya aday film hakkında daha fazla detayı ve her daim taraftar bulabiliyor
Cevapla
Öz Gakko
Netifilikis beğenim.Emme içindeki film çeşidini az bulim.
Cevapla
💎G@kko💎
Nestfiliks kültürümüze uygun yayınlar yapmi kaldırılması lazım
Cevapla
Manas
Bu ülkeyi o kadar düşünüyorsan bence ülkenin resmi dili güzel Türkçe'mizi düzgün konuşmalısın..! Ona saygın olmalı.
Zek Donjuan Baritello
Fatih Altay'linin 3 gün önce muhteşem bir tespiti var .Googleden bakınız lütfen...Ah guzel Ulkem...Vah güzel ulkem...
Netflix
Bizim kültürümüz için sizin gibilerin bu ülkeyi terketmesi lazım.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.