Güncel

Netflix Türkiye'den çekilecek iddiası

Dijital video platformu Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia edildi. İşte o iddia.

Netflix Türkiye'den çekilecek iddiası

Geçtiğimiz haftalarda RTÜK denetimine tabi olacağı açıklanan dijital platformlardan Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia edildi. İddianın kaynağı ise Türkiye'de yaşayan bir İngilizce öğretmeninin Twitter hesabı. JaredWall isimli Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre Netflix önümüzdeki ay ya da ilerleyen dönemde Türkiye operasyonlarını sonlandıracak.

Netflix Türkiye'den çekilecek iddiası

Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmezken ortaya atılan iddianın doğruluğu ise tartışılıyor. Netflix daha önce fiyatlarına zam yapmadan bazı kullanıcılara bu fiyatları göstermiş. Olay ortaya çıkınca da 'test yapıyorduk' manasında açıklamalarda bulunmuştu.

Benzer bir durumun yine yaşanması muhtemelen olduğu için markanın bu bilgiyi bilerek sızdırmış olma ihtimali de var. Ancak yapılan yeni düzenleme ile RTÜK'e bağlanan dijital video platformlarının vergi vermesi ve lisans için belli bir ücret ödemesi gerekiyor.

Yorumlar
RyuL_
Netflixe çamur ataçağına para verme sana zorla izle demiyor kimse sen git türkiyedeki yayın bulandıran şeyleri izlemeye devam et . Para verip hizmet aldığım herşey böyle denetleniyor mu önce bir bunu düşün ?
Cevapla
netflix denen şey aslında..
Netflix yaptığı içerik ile zihin bulandıran ve bilinç altı programlama yapan bir kuruluş.
Cevapla
Tipitip
Bu topraklar bu kadar cahili kaldırmıyor amaaaa artık...
rahat bırakın insanları
o senin düşüncen. milyonlarca insan severek izliyor dizilerini. bana göre biraz kalitesiz ama yinede izleyicisi çok. senin zihniyetin insanların farkı zevk ve eğlence araçlarını yok edip tek tip kendiniz gibi insanlar yaratmaya çalışıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.